Spotify premium ei toimi selaimessa. Cisco 3825 reitittimen palomuuri blokkaa sen. Kun asetan firewall asetuksen "low", niin se toimii kuten pitääkin. En kuitenkaan haluaisi pitää palomuuria näin löysällä. Mitä portteja pitäisi avata?
Spotify ei toimi selaimessa
4
167
Vastaukset
Palauta sen asetukset ja anna olla oletusasetuksilla. ei näitä palomuuriasetuksia kannata muutella.
- 0hm0
Se, että sinä et osaa ei tarkoita sitä, että muut eivät haluaisi huolehtia tietoturvastaan.
- kisko3825
0hm0 kirjoitti:
Se, että sinä et osaa ei tarkoita sitä, että muut eivät haluaisi huolehtia tietoturvastaan.
Yritin googlailla neuvoa ja avasin portin 4070. Eipä ollut apua. Ip-osoitteet on kiinteät.
Spotify muuten toimii ipadilla ongelmitta, vain selainversio tökkii PC:llä ja Chromebookilla
Mikä on muuten tuon "spi firewall" asetuksen oletusarvo? Olen pitänyt "high" ja vain muutaman kerran joutunut tekemään säätöä (torrent ja Rajalan kuvakirja-ohjelma).
- Dille19
Noi modeemien ja reitittimien "palomuurit" on tarpeettomia. Windowssista löytyy oma palomuuri vakiona, Linuxissa ei mitenkään välttämätön, kuten ei varmaankaan Maceissakaan. Toi Ciscon kaapelimodeemi on muutenki yks murhekryyni, kun se ei kestä kuormitusta. Sen takia siittä kannattaa pudottaa se palomuuri ja oikeestaan kaikki pois käytöstä aiheuttamasta lisä kuormaa. Parhaiten se Cisco toimii sillon ku se on siltaavassa tilassa ja wlan plus muut palvelut pois kytkettynä ja siirrettynä erilliseen reitittimeen. Tietoturvaan sen Ciscon palomuurin pois kytkeminen ei vaikuta mitenkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841646Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691551Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711288Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691262- 56877
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65843Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791