On mulla sua kohtaan tunteita....... vaikka nyt nekatiivisellä asenteella ne ilmaisen..... olen vain vihainen
satumaan
Prinsessa.
12178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
lapsenvainoojanainen kutsunut pikkutyttöä prinsessaksi ja tehnyt ketjujakin tälle. :/
kumpikaan ei ole pikku tyttö
Mutta tuohan on kiva kuulla. Minä olen sitten ymmärtänyt ihmisiä ihan väärin tähän asti. Ne, jotka ovat ystävälisiä, tulevat juttelemaan ja hakeutuvat seuraani niin ne onkin sitten niitä oikeasti inhottavia, jotka eivät halua olla kanssani tekemisissä.
vihaisuus johtuu siitä että en tiedä oletko tosissaan mun suhteen
sekasin ku seinäkello..
Tuota.
Kannattaa opetella ilmaisemaan niitä positiivisia tunteita niin ihastukselle, kuin kavereille, kumppanille, vanhemmille, tuttaville, työkavereille jne. Positiivisten tunteiden näyttämisessä ei ole mitään hävettävää. Jos et ole tottunut pienestä pitäen niitä positiivisia tunteita ilmaisemaan, niin nyt aikuisiällä voit yrittää viimeistään korjata tilannetta ja opetella ilmaisemaan positiivisia tunteita.
Sen sijaan nettiin törkeyksien ja provojen kirjoittaminen on oikeasti aika noloa ja lapsellista, eiks vaan?
...
on vähän sellainen tunne..... että yrittät pyörittää kahta naista samaan aikaan
....
---------------
Vihanen mistä tarkalleen?
Käsittele kaikkia ressaavia tilanteita kuin koira. Jos et voi syödä sitä tai leikkiä sillä, niin kuse sen päälle ja kävele tiehesi.