...kenellä on suurin usko. (lue: kuka landepaukuista on ahdasmielisin hikiäläinen)
Landen jyväjemmarit kinastelee...
Naurattaa
1249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Temppelit- totuuden majakoita
Kirjoittanut: josefina1 26.11.2004 klo 12.10
Ristiriitaisten arvojen ja sekalaisten moraalikäsitysten levottomassa maailmassa Myöhempien Aikojen Pyhiin kuuluvat tietävät, että temppeli osoittaa kompassin tavoin tien iankaikkiseen totuuteen.
Temppeli on yksi pyhimmistä paikoista maan päällä -
paikka jossa maa ja taivas kohtaavat ja jossa jokainen suoritettu liitto tarjoaa pilkahduksen iankaikkisuudesta.
Espooseen Karakallioon on nousemassa tällainen pyhä temppeli ja ennen sen vihkimistä pyhään käyttöönsä siellä pidetään avoimet ovet n. kahden viikon ajan, jolloin kaikki halukkaat ihmiset voivat tulla katsomaan ja tutustumaan siihen.
temppelin arvioitu valmistumisaika on keväällä 2006
Se on sikäli ainutkertainen tilaisuus että koskaan aiemmin ei ole ollut omassa maassamme tätä.
Lähin temppeli on ollut Ruotsissa.
Ja myöskin vihkimisen jälkeen sinne ei pääse kuin kirkon jäsenet erityisellä temppelisuosituksella.
Kaikille teille , jotka nyt täällä koetatte epätoivoisesti kaivaa ja todistella uskoamme vääräksi, minä sanon TERVETULOA avoimiin oviin Herran huoneeseen.
Tulkaa kokemaan sitä rauhaa ja rakkautta jota ette ole tienneet olevan olemassakaan.
Se on Kristuksen kaltaista rakkautta ja siitä on sanottu että se ei koskaan häviä.
Sitä ei mikään eikä kukaan voi koskaan murskata.