Milloin Lidl Lapinlahdelle?

Hei, voisiko Lapinlahden päättäjät ottaa yhteyttä Lidlin edustajiin ja pyytää tutustumaan kuntaan, että saataisiin myös tänne edullista ruokaa ja tavaraa Saksasta ja Suomesta.
551273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 55

Vanhimmat

Ei tarvita! On kauppoja ihan riittämiin! Syökööt saksalaiset omat YLIJÄÄMÄ tuotteensa! Syökäämme suomalaista ruokaa. Parempaa ei olekkaan!

Äänestä
  • no ilman muuta pitäs saada lidli lapinlahelle,aina kilpailu on kuluttajien etu sikäli jos sitä tulisi.kyllä siellä on myynnissä ihan suomalaistkin ruokaa..

    Äänestä

  • Suomalaisen ruuan voi ostaa suomalaisista kaupoista, kyllä niilläkin kilpailu pelaa! Ensin tulee saksalaiset, sitten tanskalaiset (netto) ja sitten norjalaiset. Ruoka on EHKÄ halvempaa noissa, aikansa, mutta kun on saatu omat yritykset luopumaan hintakilpailusta (tuottaminen Suomessa on kalliimpaa, kesä on lyhyt ja vähäluminen!), niin hinnat nousevat takuulla. Ja sitten on pakko maksaa.
    Meidän tulee suosia suomalaista, vaikka se olisi vähän kalliimpaakin.

    Äänestä

  • hym kirjoitti:

    no ilman muuta pitäs saada lidli lapinlahelle,aina kilpailu on kuluttajien etu sikäli jos sitä tulisi.kyllä siellä on myynnissä ihan suomalaistkin ruokaa..

    Etkö tiedä, että esim. Hollanti lähettää keväisin ulkomaille sellaista satoa joka on saanut tulppaanien kasteluvedestä väri- ja muita ravinteitan esim. omenat...ne eivät syö niitä itse...minun tuttavani oli komennuksella Hollannissa useita vuosia työnsä takia ja näin hän kertoi....siitä on jo vuosia aikaa! Euroopassa on niin paljon enemmän siirtotyöläisiä.....teettävät orjatyötä, ja siksi kilpailevat hinnalla, kuinka suomalainen voi sellaista hyväksyä....en osta Lidilistä!

    Äänestä

  • syötulppaania kirjoitti:

    Etkö tiedä, että esim. Hollanti lähettää keväisin ulkomaille sellaista satoa joka on saanut tulppaanien kasteluvedestä väri- ja muita ravinteitan esim. omenat...ne eivät syö niitä itse...minun tuttavani oli komennuksella Hollannissa useita vuosia työnsä takia ja näin hän kertoi....siitä on jo vuosia aikaa! Euroopassa on niin paljon enemmän siirtotyöläisiä.....teettävät orjatyötä, ja siksi kilpailevat hinnalla, kuinka suomalainen voi sellaista hyväksyä....en osta Lidilistä!

    Sama vesi värjää myöskin ne isotihananpunaiset tomaatit. nNe myydään halvalla pois ja ostamme ne hyvin halvalla juuri tulppaanien kukinta-aikaan. Pitäkääpä silmällä aikoja.

    Äänestä

Mielestäni Lapinlahdelta kantsii muuttaa tänne Iisalmeen koska teillä ei ole kuin saibee siellä

Äänestä
  • Peukkuja! Erinomainen kommentti juuri tähän paikkaan. Muuttamaan sinne emme ehkä vielä kykene (maalaiset kaupungissa - mitä siitäkin tulisi), mutta aina silloin tällöin voimme ihanassa kaupungissanne vierailla. Ja mikä parhainta, osaamme sieltä pian pois vähäisen välimatkan ja kohtuullisen suoraan viivoitetun paluureitin vuoksi.

    Äänestä

Mites ruoka-alet lapparin S-marketissa, onko kukaan huomannut minkään tuotteen hinnan yhtään alentuneen?
Vai kannattaako edelleen jatkaa ruoka ostoksilla käyntiä Iisalmessa ja Siilissä, joissa ruoka huomattavasti halvempaa No voihan jonkin maitopurkin s-kaupastakin kylältä hakea, vaikka edullisempaa sekin on muualla.

Äänestä
  • Minä köyn k-kaupassa ja bonuksia tulee. Tavara on hyvää ja tuoretta.

    Äänestä

  • Matkatkin maksavat,ellet kävele!

    Äänestä

Viikoittain käyn ruokaostoksilla Iisalmessa, ja matka ei todella ihmeesti maksa. Säästöä tulee paljon vaikka bensakulut hieman tekevätkin . Valikoimat ovat aivan eri luokkaa, sekä laatu ja tuoreus. Myös Siilissä tulee usein asioita.

Palvelu myöskin parempaa sekä Siilissä että Iisalmessa, sekä on kampaamot, uimahallit, joissa myös käyn ostosreissuillani. Vaateostot sitten Kuopiosta tai muista suuremmista kaupungeista..

Äänestä
  • Ruokaostoksille menet merta edemmäs kalaan. Jos on uimahalli ja kampaamo -asiaa hoituvat samalla!
    Muuten kannattaisin omaa asuinseutuani, se on kotiinpäin!

    Äänestä

  • pikkupiika kirjoitti:

    Ruokaostoksille menet merta edemmäs kalaan. Jos on uimahalli ja kampaamo -asiaa hoituvat samalla!
    Muuten kannattaisin omaa asuinseutuani, se on kotiinpäin!

    Kyllä se niin on kirjoitettu...ajatelkaa sen paikan parasta missä itse asutte.....kannattaa miettiä toistamiseen mitä haluaa....haluatko kuihduttaa vai elävöittää sitä paikkakuntaa jossa asut?

    Äänestä

  • Terve menoa sinne isoon kylään ja fiksujen joukkoon! ei tää tuppukylä yhdestä muuttajasta kuihdu! Hapannaamat uloshaukkumasta!
    (käyttäjätunnus ei kylläkään ole käytössä! miksi tämä hankaloittaminen?)

    Äänestä

  • Ruokaostokset ja muut esim.parturit,kampaajat, kannattaa hoitaa siellä. missä on lähimpänä. Itse asunLapinlahdella ja k-kaupan valikoima on tarpeeksi iso ja hyvä ja tuoretta on ja kauppias kiva!
    Vaikka bensaa ei menisikään paljon, niin"lisänä rikka rokassa"!
    Jos asiat eivät Lapinlahdella hoidu, niin osta sitten mistä ostat. Minä kannatan kotipaikkani yrittäjiä! Kamalaa,jos pitää lähteä ruokaostoksille joko Siiliin tai Salmeen!

    Äänestä

Onneksi saa iisalmen lidlistä ulkomaista,maukasta ja halpaa ruokaa verrattuna kotimaiseen törkyyn

Äänestä
  • Osta pois Lidelistä! Minä ostan vain kotimaista!
    Mikä vika minun kommenteissani on?!! Poistatte koko ajan! Suomessa on sanan vapaus!

    Äänestä

  • Miksi ulkomainen olisi sen maukkaanpaa........kateus vie kalatkin vedestä!

    Äänestä

  • Syöt Suomea! Teet myyräntyötä!

    Äänestä

  • pikkupiika kirjoitti:

    Osta pois Lidelistä! Minä ostan vain kotimaista!
    Mikä vika minun kommenteissani on?!! Poistatte koko ajan! Suomessa on sanan vapaus!

    Kun siellä Liiterissäkin on sitä kotimaista, on vaan samat tuotteet paljon halvempia kuin näissä ryöstöketjuissa.

    Äänestä

  • Minä ostan Lidlistä ja ihan Suomalaista ruokaa kylläkin ilman typeriä bonuksia ym pluspisteitä.

    Äänestä

  • hyvälidllappariin kirjoitti:

    Kun siellä Liiterissäkin on sitä kotimaista, on vaan samat tuotteet paljon halvempia kuin näissä ryöstöketjuissa.

    Olisin valmis maksamaan ylimääräisen euron maitolitrasta, jos se saataisiin kohditettua maitotilallisille!

    Äänestä

  • keksitäänkeino kirjoitti:

    Olisin valmis maksamaan ylimääräisen euron maitolitrasta, jos se saataisiin kohditettua maitotilallisille!

    Minäkin maksaisian!

    Äänestä

Kyllä Lidlissä on Suomalaista ruokaa myynnissä,mutta paljon halvemmalla kun S tai K marketeissa.

Äänestä
  • Kysäiseppäs työntekijöiltä työehtoja ja palkkoja! Halpuudella on hintansa,jonka joku aina maksaa!
    EN osta Lidelistä!
    (ahaa pidätte kirjaa! Ketä varten?)

    Äänestä

  • Kitupiikille
    Eipä olekaan!

    Äänestä

Lidlistä on helppo hakee juoksukaljaa,eikä maksa mitään

Äänestä

Lapinlahtelaisilla ei vaan riitä ostovoimaa niin ei kannata sinne tuoda kauppaa.

Äänestä

Lapinlahti, tuo pysähtyneisyyden ajan muistomerkki. Vuosikymmeniä ajoin ohi tuosta ankeuden perikuvasta, tosin sillä erotuksella, että juhannuksen alla kävin viinakaupassa mennessäni. Viimeisimmät saavutukset näyttäisivät olevan hirvittävän ruman peltikaton värkkäys "main sreetin" varteen, tosin tämäkin tapahtui jossakin 80 ja 90-lukujen vaihteessa. Äänestäkää ihmeessä jatkossakin hihhuleita ja kyntäjiä, eli sortin siementäjiä.

Äänestä
  • Siellä missä on maanviljelystä, siellä on elämää. Juoppoja on kaupungissakin ja ihan liikaa! Mikä edistysaskel on se, että viinaa saa kotikylältä.....sehän on ihan turha litkujuoma! Siellä missä viinaa viljellään siellä on kaikkinainen paha meno ja minä saan maksella sinun "edistyksesi" laskun kaikenlaisina putkakäynteinä ja perheriitojen muodossa kun tapatte toisianne! Minusta viina on niin pahaa, että vaikka yrittäisin juoda yhden lasillisen punaviiniä, en pysty siihenkään olkoon vaikka kuinka mannermainen tapa!

    Äänestä

  • mietteliäsnainen kirjoitti:

    Siellä missä on maanviljelystä, siellä on elämää. Juoppoja on kaupungissakin ja ihan liikaa! Mikä edistysaskel on se, että viinaa saa kotikylältä.....sehän on ihan turha litkujuoma! Siellä missä viinaa viljellään siellä on kaikkinainen paha meno ja minä saan maksella sinun "edistyksesi" laskun kaikenlaisina putkakäynteinä ja perheriitojen muodossa kun tapatte toisianne! Minusta viina on niin pahaa, että vaikka yrittäisin juoda yhden lasillisen punaviiniä, en pysty siihenkään olkoon vaikka kuinka mannermainen tapa!

    Maanviljelyksen ansiosta on syntynyt taajamia,kaupunkeja ja kaikkinaista paikoillaan pysyvyyttä,koska maaseutu turvaa ruuan saannin,ja koska maanviljelijän on ymmärrettävistä syistä pysyttävä paikallaan,Ranskassakin! Mistäpä muualta ruoka tulisi!
    Istu sinä vain kaupungissasi viini-/viina-/olutlasi nenäsi alla! On jokatapauksessa niin, että sen on viljellyt (ehkä) ranskalsinen /ehkä JOPA SUOMALAINEN) tai /(ehkä)saksalainen "juntti"(hesalaisen sanoessa)! Liha pihviisi kasvaa Suomessakin! Vai onko ranskaa/saksaa puhuvan "juntin" tuottama pihvi "hienompi"jollain lailla? Lehmät kakkaavat ja hyvin se kasvaa! Viljasta se sakemannikin leipänsä leipoo ja ostaa omaansa!
    Miksi niin monet suomalsiset haukkuvat Suomea,meidän maatamme??

    Äänestä

  • No olipa jotain,joka Lapinlahdeltakin kelpasi ostaa! Viinaa! Olisit jättänyt senkin ostamisen päätepysäkille!

    Äänestä

Natsisikakauppa lapinlahdelle,just joo

Äänestä

Ee lidl tuu lapinlahelle kun siellä on niitä luonnevikaisia mökkiläisiä niinkun saapi lukee lapinlahti suoli 24 palstalta.

Äänestä
  • Siellä on niitä tappajia jotka eevät siijä nuapurijaa tappaavat nuapurisa ja karkottavat kaekki mökkiläeset poekkeen.....se on kaapalle huomno asija..Lidil suattaa jiähä haaveeksi!

    Äänestä

  • värikäskaappaseon kirjoitti:

    Siellä on niitä tappajia jotka eevät siijä nuapurijaa tappaavat nuapurisa ja karkottavat kaekki mökkiläeset poekkeen.....se on kaapalle huomno asija..Lidil suattaa jiähä haaveeksi!

    Lidl tulloo kaavempoo,ne polttaa koko kaapan kaappijaenee! Ne ee siijä nuapureetaan saatikka sitte muumualaesija! Aenoot,jotka kelepoo,on mustapartaset pakolaeset! niitä siellä muutamat pittää erttäen hyvänä!

    Äänestä

  • värikäskaappaseon kirjoitti:

    Siellä on niitä tappajia jotka eevät siijä nuapurijaa tappaavat nuapurisa ja karkottavat kaekki mökkiläeset poekkeen.....se on kaapalle huomno asija..Lidil suattaa jiähä haaveeksi!

    Lidl tulloo kaavempoo, iha luvattoma kaakoo ,ne polttaa koko kaapan kaappijaenee! Ne ee siijä nuapureetaan saatikka sitte muumualaesija! Aenoot,jotka kelepoo,on mustapartaset pakolaeset! Niitä siellä muutamat pittää erttäen hyvänä!

    Äänestä

Nyt oes vapautumassa tilat!, M-marketti lopettaa....

Äänestä
  • joo joo

    Äänestä

  • No jos M-marketti lopettaa ,ei kauppa kannata,niitä on liikaa ihmismäärään nähden.

    Äänestä

Tahi kapakin voisi joku perustaa, yhen kapakan takia kehtaa kylille hiipiä....

Äänestä
  • 1 kapakka on 1 kapakka liikaa! Suomalaisten alkoholikulttuuri on ojasta!

    Äänestä

Tulloo se

Äänestä

Lidlille kovasti vaan tervetuloa!
Saadaan hintakilpailua ja osuuskaupan hinnat kohdilleen, kuten käsi Siilinjärvellä ym. paikoissa jonne Lidl tuli. Onneksi Siilinjärvi lähellä, siellä voi asioida Lidlissä. Samaten Iisalmen Prismassa.

Äänestä

Lidil on kannattamisenarvoinen yritys, perustajat ovat valoiyksilöitä! Hieno liikeidea alusta alkaen suorastaa jumalainen! Mutta silti menen enimmäkseen K-kauppaan .....joskus voin ostaa Lidilistä, kun siellä on suomalaisten tuottamaa ruokaa! Elököön suomalainen maatalous! Ja se elää!

Äänestä

Niih eläähän se kun syövät veronmaksajien kukkarosta,suomen syöpä joka ei lähde ennenkuin viimeinen ituniska on kuollut

Äänestä
  • Oma tuotanto on jokaisen maan perusta! Siellä missä on maanviljelystä, siellä on elämääkin. Mieti Grönlantai, siellä syödään hylkeitten rasvaa, maata ei voi viljellä ja kaikki on ostettava ulkomailta! Mikä siinä niin harmiittä, että meillä on maanviljelijöitä? Miksi Euroopan muissa maissa ei ole näin kielteistä suhtaumista omaan tuotantoonsa? Olen miettinyt tätä problemaa mistä se juontaa juurensa? Onko se niin, että yksi pojista saa koko tilan ja muut joutuvat lähtemään ilman osaansa maailmalle? Siitäkö kenekä puristaa?On tietenkin väärin jos niin on tehty ,

    Äänestä

  • Suomisyöjiä on Yle täynnä, joka ohjelmassa mollaavat ja halveksivat Suomea, suomalaisuutta ja maaseutua! Siksi en katsokaan ylen ohjelmia....Hercule Poiroti katselen nähdäksen edes yhden älykkään poliisi!

    Äänestä

  • Minä olisin valmis maksamaan euron enemmän maitolitrasta, jos se pystyttäisiin ohjaaman maitotilallisille, eikä jäisi kaupan katteeseen!
    Sumen myös kannattaisi harkita metodeja, kuinka ohjata liikatuotanto nälkää näkeville ihmisille? Valtionbudjetista esim. pienen pieni promille rahastoitaisiin kuljetuskustannusten kattamiseksi, niin että liikatuotanto voidaan toimittaa vaikka Moldovaan ja Romaniaan..... Romaniakin on EU_maa siellä on kyläkaupalla ihmisiä joiden asiat ovat täysin päin........! Albaniassakin on nälänhätä...kiitos kommusitihallinnon....ja kyllä näitä kohteita riittää! Vasemmisto ja vihervasemmisto on syöpäläinen joka tuhoaa kaiken minne se vain ehtiikin! Lisäksi aina narskuttamassa ja muita haukkumassa..muutakaan kauniiseen Venetzuelaan tai Albaniaan se on lähempänä! Katseli uutisia Venetzuelista, kommunistiHugo on saattamassa kansansa tuhoon....ihmiset jonottavat elintarvikkeita päiväkaupalla....kohta anarkia pääsee valloilleen ja ihmiset ryöstelevät kaiken minkä pystyvät!
    Suomalainen maanviljeliä on tehokas, ammattitaitoinen ja kaiken kiitoksemme ansaitseva! Ja kun he ONNISTUVAT toimissaan ja tuotanto on yli oman tarpeemme...huutaa kommusitifasistit tuhoa maanviljelijöille! Tällainen olisi minun Suomeni parhaimmillaan!

    Äänestä

  • SiskoTerttuHelena kirjoitti:

    Minä olisin valmis maksamaan euron enemmän maitolitrasta, jos se pystyttäisiin ohjaaman maitotilallisille, eikä jäisi kaupan katteeseen!
    Sumen myös kannattaisi harkita metodeja, kuinka ohjata liikatuotanto nälkää näkeville ihmisille? Valtionbudjetista esim. pienen pieni promille rahastoitaisiin kuljetuskustannusten kattamiseksi, niin että liikatuotanto voidaan toimittaa vaikka Moldovaan ja Romaniaan..... Romaniakin on EU_maa siellä on kyläkaupalla ihmisiä joiden asiat ovat täysin päin........! Albaniassakin on nälänhätä...kiitos kommusitihallinnon....ja kyllä näitä kohteita riittää! Vasemmisto ja vihervasemmisto on syöpäläinen joka tuhoaa kaiken minne se vain ehtiikin! Lisäksi aina narskuttamassa ja muita haukkumassa..muutakaan kauniiseen Venetzuelaan tai Albaniaan se on lähempänä! Katseli uutisia Venetzuelista, kommunistiHugo on saattamassa kansansa tuhoon....ihmiset jonottavat elintarvikkeita päiväkaupalla....kohta anarkia pääsee valloilleen ja ihmiset ryöstelevät kaiken minkä pystyvät!
    Suomalainen maanviljeliä on tehokas, ammattitaitoinen ja kaiken kiitoksemme ansaitseva! Ja kun he ONNISTUVAT toimissaan ja tuotanto on yli oman tarpeemme...huutaa kommusitifasistit tuhoa maanviljelijöille! Tällainen olisi minun Suomeni parhaimmillaan!

    Milloinka oli kuullut tai nähyt sen ihmeen, että vihervasemmistolainen olisi pystynyt työtä tekemään saatikka perustamaan omaa yritystä.....aina ovat jakamassa ja ovat vain kuluttamassa yhteiskunnan resursseja ja narisevat koka kadunkulmassa! Olen huomaaviani, että he jopa pitävät itseään muita älykkämpinä!? Koko rääkyvä lauma pitäisi viedä Albaniaan kunnostustöitä siellä riittä kommunistihallinnon jäljeltä kaikki on vielä vuosikymmeniä täysin hajalla! Sinne vaan, osallistun menokustannuksiin!

    Äänestä

  • SiskoTerttuHelena kirjoitti:

    Minä olisin valmis maksamaan euron enemmän maitolitrasta, jos se pystyttäisiin ohjaaman maitotilallisille, eikä jäisi kaupan katteeseen!
    Sumen myös kannattaisi harkita metodeja, kuinka ohjata liikatuotanto nälkää näkeville ihmisille? Valtionbudjetista esim. pienen pieni promille rahastoitaisiin kuljetuskustannusten kattamiseksi, niin että liikatuotanto voidaan toimittaa vaikka Moldovaan ja Romaniaan..... Romaniakin on EU_maa siellä on kyläkaupalla ihmisiä joiden asiat ovat täysin päin........! Albaniassakin on nälänhätä...kiitos kommusitihallinnon....ja kyllä näitä kohteita riittää! Vasemmisto ja vihervasemmisto on syöpäläinen joka tuhoaa kaiken minne se vain ehtiikin! Lisäksi aina narskuttamassa ja muita haukkumassa..muutakaan kauniiseen Venetzuelaan tai Albaniaan se on lähempänä! Katseli uutisia Venetzuelista, kommunistiHugo on saattamassa kansansa tuhoon....ihmiset jonottavat elintarvikkeita päiväkaupalla....kohta anarkia pääsee valloilleen ja ihmiset ryöstelevät kaiken minkä pystyvät!
    Suomalainen maanviljeliä on tehokas, ammattitaitoinen ja kaiken kiitoksemme ansaitseva! Ja kun he ONNISTUVAT toimissaan ja tuotanto on yli oman tarpeemme...huutaa kommusitifasistit tuhoa maanviljelijöille! Tällainen olisi minun Suomeni parhaimmillaan!

    30-VUOTIAS maaseutuyrittäjä Salomo Vilén Sievistä osallistuu mielenosoitukseen. Hän kertoo, että maanviljelijät kokevat, ettei heitä arvosteta.

    –Maanviljelijät eivät osoita turhaan mieltään eivätkä lähde herkästi liikkeelle. Olen huomannut, että Saksassa ja muualla Keski-Euroopassa viljelijöitä arvostetaan. Suomessa maaseutuväestö kokee tulleensa ”päähän potkituksi”.

    – Joskus saa sellaisen kuvan, että viljelijät ovat Suomessa b-luokan kansalaisia, hän korostaa.

    Vilénin mukaan Keski-Euroopassa on havaittavissa selkeästi läheisempi suhde maaseutuun ja tuottajiin, eikä siellä ole vallalla Suomen tyylistä vastakkainasettelua.
    Lukekaapa siitä miten muu Eurooppa arvostaa maatalalouttaan?

    Äänestä

  • Nimimerkille ottanottaa
    Sitten maksat keskieurooppalaiselle "ituniskalle" ja korkojen kera,kenties tuplahinnat. Nälkäisten luku nimittäin kasvaa,jota ajatellen on älytöntä olla kannattamatta maanviljelijäin työtä!
    "Lähetä leipäsi meren yli,ajanmittaan se palaa sinulle takaisin." Jos et ruoki nälkäisiä,voit joku päivä huomata olevasi nälkäinen. Raha ei aina auta,jos leipää ei ole.
    Miten halvalla se ruoka pitäisi saada? Niinkö halvalla, että jokainen "ituniska" on lopettanut ja saatte kunnian ostaa sitä halvempaa ja "parempaa" ulkolaista!
    Kuinka tyhmääääääää!

    Äänestä

  • SiskoTerttuHelena kirjoitti:

    Minä olisin valmis maksamaan euron enemmän maitolitrasta, jos se pystyttäisiin ohjaaman maitotilallisille, eikä jäisi kaupan katteeseen!
    Sumen myös kannattaisi harkita metodeja, kuinka ohjata liikatuotanto nälkää näkeville ihmisille? Valtionbudjetista esim. pienen pieni promille rahastoitaisiin kuljetuskustannusten kattamiseksi, niin että liikatuotanto voidaan toimittaa vaikka Moldovaan ja Romaniaan..... Romaniakin on EU_maa siellä on kyläkaupalla ihmisiä joiden asiat ovat täysin päin........! Albaniassakin on nälänhätä...kiitos kommusitihallinnon....ja kyllä näitä kohteita riittää! Vasemmisto ja vihervasemmisto on syöpäläinen joka tuhoaa kaiken minne se vain ehtiikin! Lisäksi aina narskuttamassa ja muita haukkumassa..muutakaan kauniiseen Venetzuelaan tai Albaniaan se on lähempänä! Katseli uutisia Venetzuelista, kommunistiHugo on saattamassa kansansa tuhoon....ihmiset jonottavat elintarvikkeita päiväkaupalla....kohta anarkia pääsee valloilleen ja ihmiset ryöstelevät kaiken minkä pystyvät!
    Suomalainen maanviljeliä on tehokas, ammattitaitoinen ja kaiken kiitoksemme ansaitseva! Ja kun he ONNISTUVAT toimissaan ja tuotanto on yli oman tarpeemme...huutaa kommusitifasistit tuhoa maanviljelijöille! Tällainen olisi minun Suomeni parhaimmillaan!

    Mimäkin maksaisin!

    Äänestä

Onhan näissä lähi kunnissa lidl esim iisalmi,siilinjärvi ja kuopijo käykeehän niissä jos lidliin haluatte

Äänestä

Ehdottomasti tähän tuppukylään tarttee enemmän kilpailua.Nyt ei näissä kahdessa kaupassa ole kunnon tarjouksia ollenkaan,Lidl toisi vähän vipinää myös siihen asiaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lidl6723 kirjoitti:

Hei, voisiko Lapinlahden päättäjät ottaa yhteyttä Lidlin edustajiin ja pyytää tutustumaan kuntaan, että saataisiin myös tänne edullista ruokaa ja tavaraa Saksasta ja Suomesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu