Jos mies kuolee ja on ollut kunnon muslimi, hän pääsee taivaaseen neitsyeiden luokse, miten käy kunnon muslimi naiselle?
Ihmetyttää
The Stud
8372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Käy niinkuin kamelille, ellei syödä niin kuopataan.
"Helvetissä on enemmistö naisia." Sekin on Muhammedin sanomia.
...ihmiskunnasta. Noin 10 000 vuoden päästä miehen syntyyn vaikuttava kromosomi on kokonaan surkastunut pois.
Lisäksi naisia muutenkin syntyy nykyään maailmaan enemmän ja miehiä ilmeisesti kuolee enemmän nuorina onnettomuuksissa yms. (nuorina/tietämättöminä kuolleet pelastuu).
vaan jaksaa ihmetyttää. Mitä ihmeellistä muka neitsyissä on. Kyllä mä vaan mieluummin ilottelisin kokeneitten naisten kanssa.
Heitetäänkö ne neitsyet sitten ulos paratiisista, kun niitä on käytetty? Toi on niin käsittämätöntä ymmärtää et miks ylipäätänsä paratiisissa pitäs olla jotain seksipalveluja. Ollaanko me kuoltuamme uskontojen mukaan edelleen samassa olomuodossa sidottuja ruumiillisiin tarpeisiin ja toimintoihin. Jos pippeli toimii niin varmasti muutkin ei niin jumalalliset alapään toiminnot pelaavat. Tulevatko neitsyet muuten raskaiksi?
syntyykö paratiisissa lapsia. Jos muna toimii, vähintääkin voi olettaa, että muukin toiminta on ruumiillista. Miksi se munan toiminnan tärkeys on vielä niin tärkeätä paratiisissakin, todellinen paratiisi on sellainen, ettei tarvi olla sidonnainen ruumiillisiin tarpeisiin. Nimittäin täytyy olla jokin fyysinen seksin tarve että nai niitä neitsyitä.
Voi hyvää päivää sentään! on se absurdia. Kyllä mies voi ollakin typerä. Munahan se on kaikki kaikessa, paratiisissakin. Eikö meidän miesten seksintarpeella ole taivaskaan rajana. Me miehet ollaan helvetin koomisia olentoja, muna meitä vain heiluttaa. Taidanpa alkaa munkiksi ja muuttaa Himalajille;)
Voihan paratiisin kuvaus olla ns kuvainnollista tekstiä, jossa annetaan ymmärtää, että paratiisissa kaikki on puhdasta, hyvää ja ettei siellä tarvitse rehkiä henkensäpitimiksi.
Ei kannattaisi varmaankaan ottaa niin sananmukaisesti.
mikä on puhdasta ja hyvää.
Onko ihmisen puhdas ja hyvä myös paratiisin hyvä.
Miten hyvyys määritellään jos paratiisissa ei ole pahuutta.
Paratiisin hyvyys määritellään ilmeisesti ihmisen näkökulmasta.
sen mukaan, mikä ihmisestä on ihanaa ja hyvää.
Ja ilmeisesti ihmisen normina pidetään uskonnoissa miestä sillä
heidän tarpeensa tyydyttäminen tulee uskonnollisissa teksteissä selkeästi esille.
Ja se, että naisia on enemmistö helvetissä.
Mitenkähän matemaattisesti tuo on mahdollista, jos jokaiselle miehelle
on paratiisissa 70 neitsyttä? vai ovatko nuo neitsyet jotain muuta sukupuolta....
aahoohoo antaa ymmärtää, että paratiisissa on kaikki puhdasta ja hyvää.
Minkä vuoksi "puhtaaksi ja hyväksi" on otettu se, mikä maan päällä on syntiä muslimeille ja iljetys monille muillekin: 70 neitsyttä (siis enemmän kuin nuo sallitut neljä), nuoria poikia (samanaikainen pedofiilia ja homoseksuaalisuus) ja alkoholi.
Tuli vain mieleen ovatko kaikki kuvatut "neitsyet" naisia? Ja kyllä siellä puhutaan myös miespalvelijoista, mikähän heidän roolinsa lienee?
Joka tapauksessa vaimo ja mies saavat ainakin olla siellä yhdessä, ei siellä ole mustasukkaisuutta. Syy miksi yleensä puhutaan miehille suunnatuista neitsyistä taitaa olla siinä että ne mainitaan ennen kaikkea palkintona taistelusta, mikä on fyysisesti vahvemmille miehille enimmäkseen jäänyt velvollisuus.