Pyhä vesi ja puhdistus

pyhää vettä

Nyt on hyvät neuvot tarpeen.

Kaipailen perusneuvoja miten puhdistan kodin ja teen pyhän veden?

Kiitos.

7

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei siihen pyhää vettä tarvitse :) Jos uskoa riittää, niin pelkkä rukouskin on tarpeeksi.

    • pyhää vettä

      Kiitos vastauksesta.
      Rukoiltu on ja antaa hetken rauhaa mutta näköjään ei riitä häätämiseen.

      Yritän kuitenkin panostaa nyt tuohon rukoilemiseen moneen kertaan.
      Toivotaan että menee näin :)

      • Rukoilu on ehdottomasti hyväksi. Kehottaisin myös lähestymään Jumalaa, koska onhan Hän kuitenkin pahat henget luonut. Ja Hänellä on kaikki valta niitten yli. Jos se on siis Herrasta riippuvainen, niin voit olla vapaa kuin taivaan lintu.

        Kehottaisin siis juuri siihen, että hakeudut Herran läheisyyteen. Raamatun mukaan Jumala on rauhan ruhtinas. Jos olet osa Häntä, olet osa sitä rauhaa, josta kaikki rauha on lähtöisin, mistä me ihmiset saadaan nauttia. Ja otetaan itsestään selvänä :)


    • Pyhä

      Rukouksessa voit kysyä neuvoa, mistä ongelmat johtuvat. Vastauksen voit saada "omana oivalluksena" ja esim. johdatuksena kirotun esineen luo. Tutki kotisi esineistö, myös taulut ja kuvat ja hävitä matkamuistot ja korut, joissa esim. nk. "kaikkinäkevä silmä", tai muita pakanallisia kuvia ja esineitä, myös taikauskoiset kirjat. Pyhitä itsesi Jumalalle.

    • Ultima_7

      Esineet todella voivat aiheuttaa kummittelua. Itse toin pentuna kotiini lankarullia autiotalosta ja siitä se alkoi: monta vuotta kummittelua. Meni pitkään ennen kuin osasin yhdistää nämä asiat, mutta nyt se tuntuu ilmeiseltä. Alkoi nimittäin välittömästi.

      Lähti viimein kun isäni manasi Raamattu kädessän tyyliin "painu sinne mistä tulitkin, paikkasi ei ole täällä". Tuo talo paloi, joten jos sinne meni niin ei kauaa luuhannut.

      Itse kummitelusta sen verran että se oli tyypillistä koputtelua ja esineiden putoilua. Kissa sai hepulin ja juoksi ulos huoneestani, eikä uskaltanut enää tulla sinne. Rimpuili aina hanakasti vastaan kun yritin viedä sylissä. Meni pari vuotta kun voitti pelkonsa ja tuli taas viereen nukkumaan. Noihin aikoihin sain myös ensimmäiset ja ainoat unihalvaukset. En nähnyt mitään kamalaa, mutta aistin jotain pelottavaa. Inhottavinta oli kuitenkin se kun tämä r*nkkari koputteli sängyn pohjaa. Yritä nyt siinä nukkua ja vihdoin parin tunnin kuluttua kun nukahtaa, joku taulu tai muu esine rämähtää lattialle.

      Joka tapauksessa toivotan voimia ja suosittelen pelaamaan Jumala-kortin. Vaikuttaa että pekäävät.

    • okkigaam

      Juuri noin!
      Tuohon lisäisin vielä valon ja tuuletuksen. Joka nurkka ja komero kannattaa myös siunata. Sillä ne laoátason tykkääpimeästä.
      Itse olen viskellyt myös merisuolaa. Etenkin upottanut siihen ostamiani kiviä, antanut olla 3vrk. Mutta hyvän rukous on tärkeintä vilpittömällä mielin.

    • HalleJuokseLujaa

      Ootteks te ihan tosissanne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3053
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2705
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2315
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2178
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1996
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      52
      1875
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1576
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1527
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1370
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1339
    Aihe