Ruuan hinta Juankoskella

VääryysVallanSaa

Kaupparyhmien välillä leimahti ruuan hintasota Kuopiossa kun kun K-ryhmä ja S-Osuuskauppa joutuivat sopeuttamaan hintansa Lidilin markkinoille tuoman muutokseen.
Täman sodan vaaraa ei Juankoskella ole, kun kilpailu puuttuu kokonaan ja S-osuuskauppa suorastaan ryöstää juankoskelaisia kuluttajia ja kotitalouksia. Juankosken kaupungin ja kuluttajaviranomaisten tulisikin puuttua tähäm S-osuuskaupan määräävän markkina-aseman väärinkäyttmiseen.

8

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkoski

      No sitä ei tarvii eppäilläkkää että täällä mikkään laskis. päinvastoin; hinnat nousee.

      • kaavilla kallista

        Juankoskelta löytyy Koillis-Savon halvimmat hinnat, ruoka, autohuolto,palvelut ja polttoaine.


      • doing
        kaavilla kallista kirjoitti:

        Juankoskelta löytyy Koillis-Savon halvimmat hinnat, ruoka, autohuolto,palvelut ja polttoaine.

        mänkee sinne ponus kaupaan kun sanovat että hinnat putonneet


    • mani

      milloinkahan koillis-savon kaupoissa ruuan hinta laskee, ei tarvitse kauppiaat ihmetellä jos asiakaat vähenee kun cm ja prisma ovat kuitenkin suhteellisen lähellä ja ruokakorin hinta huomattavasti edullisempi sekä polttoaineen hinta.
      täytyy muistuttaa kauppiaita että raha on konsultti joka määrää mitä ja mistä ostamme

    • eeeeeeeee

      Kuulin liikkeessä sivukorvalla kun joku vanha mummo tokaisi äänekkäästi: "kyllä oovvat jaksaneet hyllyjä muutella, mutta ee oo saatanan m*lukut" hintoja laskenneet. Oikeaanhan se mummeli huomiossaan osui. Vähän huvitti, kun ei osannut yhtään odottaa joltain mummolta noin yhtä suorasukaista tekstiä kuin meiltä nuoremmilta suusta tulee.

    • pääkaupunkiseutulainen

      Onko Viitavalinta Viitaniemessä vielä toiminnassa? Kuulin että kauppias olisi lopettanut.

      • tilannepäivitys

        On lopettanut viime vuoden marraskuussa.


    • APteekki

      Muuruveen mahtava pellekin on osallistunut keskusteluun. Pysy vaan siellä vapaa idiiootti sivullasi.
      Tämä paskamaha pitää yllä räkytys sivustoo Juankoskella

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      56
      2215
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      201
      2051
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1392
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      58
      887
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      855
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe