Tuksun uudet keikkamyyjät

Keitä mahtavat olla? Toisin sanoen mistä helvetistä nämä herrat on verkostoitu mukaan tähän toimintaan?

Uudet keikkamyyjät siis Arto (?) ja Jaakko: https://www.facebook.com/jaakko.lipponen.90
5107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kummaa väkeä. Tietävätkö, mihin hullupuuroon nyt lähtevät?

Entiset keikkamyyjät olivat:

* Mia Oksanen (v. 2011)
* Jarna Lahdenvuo (loppuvuosi 2013)
* Nita Seessalo (vuodenvaihteen 2013/ -14 ympärillä muutama kuukausi)

Äänestä

Ainakin kuvasta päättelen ilmiselvä hintti.

Äänestä

Jos on homokiertonopeus varsin reipas Dolls Korporaatiossa,
sama täytyy todeta keikkamyyjien kiertonopeudesta.

Äänestä

Tunkki 23.1. (FB):

”Tänään tapaamisia ympäri Helsinkiä, pakkaamista.....:) showkeikkatilaukset: johanna#dollsdancers,fi, Arto (laitan numeron vielä myöhemmin) ja Jaakko Taimi hoitavat myös keikkamyyntiäni. Kohta on ystävänpäiväteema ja sydämet jne.... :)”

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hilloopimeesti kirjoitti:

Keitä mahtavat olla? Toisin sanoen mistä helvetistä nämä herrat on verkostoitu mukaan tähän toimintaan?

Uudet keikkamyyjät siis Arto (?) ja Jaakko: https://www.facebook.com/jaakko.lipponen.90

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu