Ollaan ystäväni kanssa lähdössä Hurghadaan hotelli Aquamarineen kyseisenä ajankohtana. Itselleni matka Egyptiin on ensimmäinen, ystävälläni kolmas. Onko muita lähdössä samalle Finnmatkojen reissulle? Myös kaikki kokemukset retkistä / hotellista / ympäristöstä on erittäin tervetulleita.
Hurghada 17.3.15 muita?
9
166
Vastaukset
- erysipelas
meillä olisi matka 14.4 aquamarineen ja samat asiat kiinnostaisi ja vielä kuinka laaja on all inclusive, eli kuuluuko siihen hotellin kaikista ravintoloista juomat ym?
- Kakkiluuruu
Juu juu kaikki kuuluu, ripulipaskasta lähtien samaan hintaan. sinne vaan joukolla ruikkimaan!
- HH79x2
Se on ikävää että tota ripulipaskaa on pakko työntää jokaiseen keskusteluun. Eiköhän jokainen joka Egyptiin on lähdössä tiedosta nämä riskit ihan muutenkin. Joillakin vaan tuntuu ajatuskin kulkevan vain sen reiän kautta.
- erysipelas
todellakin , varmasti tiedostamme riskin sairastua, kysymyksiin ei kyllä vastata vaan tarjotaan pelkkää paskaa
- Lomailijatkolme
Hei
Mekin ollaan tulossa 17.2 samaan hotelliin. Hienolta hotelli vaikuttaa. Ite oon ollu useamman kerran Hurghadassa ja kovasti matkakuume kolkuttaa. Viikonloppuna pakataan laukut ja maanantai-tiistai yöllä suunnataan kohti Vantaata ja loma alkaa...Meit on kaksi aikuista kaksi vuotias lapsi mukana.- eiAPINOITAKONEESEEN
pakkoko niitä perkeleen kersoja on rehata reissuu, mikää ei vituta niin paljoa kuin huutavat ja penkkiä hakkaavat äidin pikku paskakikkareet, yritä nyt siinä sitten nukkua !
- lapsetonakka
eiAPINOITAKONEESEEN kirjoitti:
pakkoko niitä perkeleen kersoja on rehata reissuu, mikää ei vituta niin paljoa kuin huutavat ja penkkiä hakkaavat äidin pikku paskakikkareet, yritä nyt siinä sitten nukkua !
Samaa mieltä. Pitkillä lennoilla pienet kakarat ovat hirviöitä. Huutavat kuuppa vihreänä. Kun yksi lopettaa niin toinen aloittaa. Vanhemmat ovat noloina.
Kanssamatkustajat koettavat ensin ymmärtävaisesti hymyillä mutta sitten ärtymys kasvaa kunnes joku toteaa äidille että teippaa se perkeleen kakaran kita!
- HH79x2
Ihanaa lomaa teille ☺ tuleppa kertomaan sitten hotellista meille vielä täällä kärvisteleville. Ja nuo Jet Timen lennot kiinnostaa myös jos niillä myös menette.
- 49v
Just tultiin Hurghadast ja eka kerta Jet Timen lennot.Ihan perus kone eli ihan ok.Hyvä palvelu oli ja se oli kiva kun ohjaamosta kertoilivat matkan kulusta ainakin kolme kertaa.)Tosin siinä koneessa ei ollut telkkari ruutua mistä olisi voinut seurata matkan edistymistä joten senkin takia varmaan kertoilivat,mutta kertovat kone tyypistä ym,,,oli ihan mielenkiintoista:)Ruuasta koneessa en tiedä kun me ei tilattu ruokia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus54009Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872062Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50856- 47784
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184738Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34738Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35722Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119715- 35674
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127648