Täällähän on vain porilaisia.
Miksi kirjoitat tänne?
joaa
481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä porilaiset tekevät Turku -palstalla?
Porisevat.
Aloittaja on nyt ihan sekaisin, ei tämä mikään nakkikioski ole vaan täällä seurataan parisuhdeterapiaa vailla olevien narsistien elämää, näyttäis nyt kyllä olevan pääasiallisesti miesten ongelma tuo lutkaaminen. Niillä näyttää raamattujututkin menneet sekaisin, ovat siis vissiin niitä saatnan palvelijoita kun jokapuolella häiriköidään viattomia kanssakulkijoita.
Tai oikeestaan tarjooppa vaan porilainen, että me muutkin saadaan aika kulumaan ja kerro hyvii porilaisjuttuja. Tätä mää oon pohtinu ihan hirveesti, et onk poris viel ykssuuntaset karut ykssuuntassii vai onko palkattu joku kallispalkkane ammattilaine kääntämään niit kakssuuntasiks, se onnii tätä päivää, et o paljo asiantuntijoi joil o tua tulospalkkaus: keksitään jumalattomasti uuristuksii, vaik asiat oli jo hyväs hantis, mutko muute tulee lopputili virat-jaa en mää mittää oikeit töit viittiskää tehrä virat.
Mul olis yks hyvä ehdotus, mitäs jos me nää meidän politiikot viskattais viralta ja laitettais vaikka veikko hurstin ruokajonosta ihmisiä tilalle, nii saatais melko pikaisesti maamme asiat kuntoon, kun ne uudet puolueet ei enää tuhlais asiakkaittensa rahoja turhuuksiin. Sit näil entisil jäis enämpi aikaa harrastaa.
Pist ny ainaskiin sinappii siihe ja kurksalaattii
Aloittaja on nyt ihan sekaisin.