Silmälasit netistä halvalla

tarkkalija

8

5206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • +-+-+-
      • mainostaa

        telkkarissa mainostavat että saa toisen linssin ilmaiseksi,
        eihän sitä kannata kun ottaa se yksi linssi, siis se ilmainen ja hakee toisesta liikkeestä se toinen linssi, ilmaiseksi.


      • lasejatarvitseva

        kuinka luotettava paikka tuo optical4less on?
        ajattelin sieltä tilata aurinkolasit vahvuuksilla, kun suomessa hinnat ovat tolkuttomia 200e:stä ylöspäin?
        mitenkä maksu muuten tapahtuu tonne optical4less:iin?


      • optikko
        mainostaa kirjoitti:

        telkkarissa mainostavat että saa toisen linssin ilmaiseksi,
        eihän sitä kannata kun ottaa se yksi linssi, siis se ilmainen ja hakee toisesta liikkeestä se toinen linssi, ilmaiseksi.

        Ei tuo onnistu, eivät optikotkaan tyhmiä sentään ole. Oletko lukenut sopimusehdot, siellä lukee jotenkin näin "toinen linssi ilmaiseksi (tai esim. 10 euroa, kuten Instruilla esim.) ostaessasi kehykset ja linssit). Siis pelkkiä linssejäkään ei voi ostaa niin, että maksaisi vain toisesta linssistä. Korjatkaa jos olen väärässä.


      • +-+-+-
        lasejatarvitseva kirjoitti:

        kuinka luotettava paikka tuo optical4less on?
        ajattelin sieltä tilata aurinkolasit vahvuuksilla, kun suomessa hinnat ovat tolkuttomia 200e:stä ylöspäin?
        mitenkä maksu muuten tapahtuu tonne optical4less:iin?

        On luotettava. Maksu luottokortilla, printtaa lasku tullia varten (Eivät meinaa uskoa, että hinta on 29$). Paketti tulee lähimpään tulliin (saattaa tulla myös postiin), tullia ei noin halvasta ostoksesta tartte maksaa.

        Kannattaa mitata entiset kehykset ohjeiden mukaan, jotta osaat valita oikean kokoiset.


      • taremmarsa

        nuo lasit?
        Aikas huonon englannin taitajana tarviisin apua.. vai saako tuolta esim. monitehoja ollenkaan?
        Lähetetäänkö optikon/silmälääkärin resepti s-postilla vai ilmoitetaanko voimakkuudet vain suoraan sinne ilman mitään todistuksia?
        Kätevältä näyttäisi kun PayPal käy maksuun!

        Onko linsseissä kovapinta/heijastuksenestopinnoite "vakiona" vai valitaanko jostain erikseen ja myös maksaa lisää, saako auringossa tummuvalla linssillä..?
        Josko joku englannintaituri selvittäisi munulle onnettomalle hieman tuon optical4lessin toimintaa, kiitos!


    • gvbhnjmk,l
    • nuukailija

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      86
      4446
    2. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      26
      2452
    3. Elokapinan mielenosoitussarja alkaa

      Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,
      Maailman menoa
      457
      2096
    4. Eipäs sitten ryypätä kesälomalla

      Työnantaja voi antaa potkut, vaikka olisi ryypännyt 2-4 viikkoa sitten. Vaikka olenkin raivoraitis, niin en kannata tuo
      Maailman menoa
      180
      2024
    5. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      27
      1440
    6. Pysyä yhdessä vai ei

      En tiedä, ollaan asuttu samassa asunnossa kohta joku 5 vuotta. Olisi sanomista vähän kaikesta mutta eniten itseä ottaa p
      Parisuhde
      95
      1320
    7. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      112
      1312
    8. Marinin hallitus onnistui työllisyystoimissa

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/marinin-hallitus-saavutti-tavoitteensa-merkittava-onnistuminen-tyollisyydessa-tuore-m
      Maailman menoa
      238
      1178
    9. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      11
      1009
    10. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      33
      1007
    Aihe