Bluebird 25

Kertokaa kommentteja ko. veneestä!! Missä hintaluokassa pyörivät. Mitä huomioimisen arvoista hankittaessa. Onko avomerikelpoinen?
1643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Bluebird 25 on s&s:n suunnittelema 1/4 tonnari. Sillä on vissiin joskus 70-luvun alussa voitettu mm. Gotland Rund. Tyypillinen 70 luvun vene pienine isopurjeineen ja isoine genuoineen. Nykymittapuun mukaan purjehtii todella kehnosti. Vene painaa jotain 2,5 tonnia joten laminaatti varmaankin on paksua. Vene on varmasti avomerikelpoinen siinä määrin kun tämänkokoinen vene voi sitä olla. Niitä on tehty matalalla kilpakannella sekä korkeammalla kannella. Kilpakantinen versio on todella ahdas sisältä. Hintataso (ainakin pyyntihinnat) pyörivät jossain 10 teur paikkeilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jk kirjoitti:

Kertokaa kommentteja ko. veneestä!! Missä hintaluokassa pyörivät. Mitä huomioimisen arvoista hankittaessa. Onko avomerikelpoinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu