Siirrettyjä keskusteluja ja keskustelun avauksia

Ilmoittelen jatkossa tässä samassa ketjussa otsikoita. Helpompi aloittajan/keskustelijoiden sitten etsiä.

-Marjaana-
18118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

-Minua ottaa sitte kaaliin-

Siirretty palstalle ruokaostokset (pahan kämmin teki luotsi, kun siirtäessä ei huomannut että puhuttiin yleisesti kauppojen hinnoista eikä pelkästään ruuasta. Pahoittelut).

Äänestä
  • ei osaa kirjoitettua tekstiä luettuna ja ymmärrä sitä on parasta pistää hanskat roskikseen.

    Äänestä

  • Jos luotsi kirjoitti:

    ei osaa kirjoitettua tekstiä luettuna ja ymmärrä sitä on parasta pistää hanskat roskikseen.

    -Paljon puhuttu aihe hoitotakuu-

    Siirretty palstalle terveydenhoitopalvelut

    Äänestä

  • Otsikon mukaan ei Poriin kuuluisikaan. Mutta avaukseen sisältynyt Harjavallan nikkelipäästö aiheutti haittaa myös Porin alueella. Talvivaara vedetty otsikkoon varmaan sen takia, että oli nikkelin tuottaja & toimitti nikkeliä Harjavaltaan, sekä siksi että vastaavista päästöistä oli Talvivaaran osalta keskusteltu paljon.

    Äänestä

  • old_profile_88785 kirjoitti:

    Otsikon mukaan ei Poriin kuuluisikaan. Mutta avaukseen sisältynyt Harjavallan nikkelipäästö aiheutti haittaa myös Porin alueella. Talvivaara vedetty otsikkoon varmaan sen takia, että oli nikkelin tuottaja & toimitti nikkeliä Harjavaltaan, sekä siksi että vastaavista päästöistä oli Talvivaaran osalta keskusteltu paljon.

    -Mielenkiintoinen näkökanta maailman tilanteesta-

    Löytyy palstalta terrorismi

    Äänestä

  • old_profile_88785 kirjoitti:

    Otsikon mukaan ei Poriin kuuluisikaan. Mutta avaukseen sisältynyt Harjavallan nikkelipäästö aiheutti haittaa myös Porin alueella. Talvivaara vedetty otsikkoon varmaan sen takia, että oli nikkelin tuottaja & toimitti nikkeliä Harjavaltaan, sekä siksi että vastaavista päästöistä oli Talvivaaran osalta keskusteltu paljon.

    Tosin kirjoitus Talvivaarasta ei liity porin alueen asioihin.
    ... ja Harjavallan alueellakin on oma keskustelu alue suomi24:lla
    Ei siis Porin alueen keskusteluun

    Äänestä

  • tämänkin sais ... kirjoitti:

    Tosin kirjoitus Talvivaarasta ei liity porin alueen asioihin.
    ... ja Harjavallan alueellakin on oma keskustelu alue suomi24:lla
    Ei siis Porin alueen keskusteluun

    Nikkelipäästö tuli Poriin asti

    Äänestä

  • old_profile_88785 kirjoitti:

    Nikkelipäästö tuli Poriin asti

    Tosin kirjoitus Talvivaarasta ei liity porin alueen asioihin.

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/12354672
    - Voiko kassikirjolohta syödä sittenkin hyvällä omallatunnolla?
    - Talvivaaran uusi purkuputkihanke hirvittää sotkamolaisia

    Äänestä

Lueppa oikein ajatuksen kanssa tuo kirjoittamasi tämän keskustelun otsikkosi.

"Siirrettyjä keskusteluja ja keskustelun avauksia"

Oletko tosissas jotta olet tehtävässäsi ajantasalla,
lisäksi tämä avauksesi otsikko saattaa toimia ponnahduslautana (ruokkia mahdollisia häiriköintitapahtumia) yrityksille postata palstalle sellaista joka ei palstalle kuulu, ajatuksesi saattaa olla teoriassa toimiva, käytännössä välttämättä ei.
Oletko tosiaan sitä mieltä että olet toimessasi tehtäviesi suhteen ajan tasalla?

Kerrot ts. avauksessasi saman asian kahdesti ,,,

Äänestä
  • Siirretty keskustelu= avaus ja kirjoitetut kommentit

    Siirretty keskustelun avaus= ei vielä kommentteja avaukseen

    Äänestä

  • old_profile_88785 kirjoitti:

    Siirretty keskustelu= avaus ja kirjoitetut kommentit

    Siirretty keskustelun avaus= ei vielä kommentteja avaukseen

    Kirjoitat kuitenkin saman asian kahteen kertaan otsikossasi,
    Keskustelun avaus ja kirjoitetut kommentit ovat sama asia.

    Oletko tosiaan ajan tasalla toimissasi?

    Siirretty avaus= Avaus sekä mahdolliset kommentit.

    yksi ja sama asia siis kahteen kertaan hieman eri muodossa kirjoitettuna otikossasi,
    se ei selittelyilläsi muuttunut mihinkään, lue nyt vielä kerran oikein ajatuksen kera tuo otsikkosi teksti että huomaisit kirjoittaneesi kahteen kertaan saman asian ...hieman eri tavalla perätysten!

    Äänestä

Se nyt vaan on niin, että luotsi hoitaa keskustelupalstaa saamiensa ohjeiden mukaisesti. Eikä hänen tarvitse selitellä tekemisiään, jos joku tuntee tulleensa väärin kohdelluksi oikea paikka valittaa on ylläpito.
Kun olen lukenut näitä luotseja koskevia lukuisia palstoja tulee mieleen vanha sanonta "koville ottaa kun koiras poikii" tavattiin sanoa pahimmille jankkaajille.

Äänestä
  • Tosin luotseja määräävät samat säännöt kuin muita palstoilla kirjoittajia,
    Luotseilla ei ole mitään erioikeuksia, tekemisisiään heidän ei tarvitse selitellä.
    muuten samat säännöt velvoittavat heitä,eivät voi tehdä omia sovelluksia
    tämä on hyvä muistaa luotseja mielistellessä

    Äänestä

Mites tämän laita?

http://keskustelu.suomi24.fi/node/13379424
Säkylä ei tietääkseni ole Porin alueella.

Miten olisi jos joku kirjoittaisi Porin tullin kioskista,
kuuluisiko sekin luotsimme mukaan porin alueeseen koska on pori alkuinen,
vaikka ei porin alueella sijaitsekaan.

Eipä ole luotsimme oikein ajan tasalla toimissaan

Äänestä

Minä olen KUNINGAS Teemu Selänne!

Löytyy palstalta arvokisat

Äänestä
  • Kahteen kertaan sama asia keskustelun otsikossa!

    Voiko keskustelua aloittaa ilman avausta,
    voiko kommenttia siirtää jos se olisi kytkeytynyt .

    Toi Teemu Selänne olisi oolut ehkä oikeassa osoitteessa jos sen oisi siirtänyt NHL:n keskusteluihin jossa Teemun manttelinsa ansaitsi.

    Eipä ole luotsi edelleenkään ajan tasalla

    Säkylassä sijaitseva Porin prikaatiin liittyvä avauskin edellen väärässä paikassa, jokin suomen armeijaan liittyvä keskustelu voisi olla sellainen jossa se olisi oikein sijoitettu.

    Työmarkkinatuen verotus ei ole porin alueen juttu,
    eikä eläkkeelle siirtyminen sairauden vuoksi.

    siinä olisi luudalle työtä

    Äänestä

mielenterveyspalveluiden leeikkaus

Löytyy palstalta Yleistä mielenterveydestä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


marjaanaluotsi kirjoitti:

Ilmoittelen jatkossa tässä samassa ketjussa otsikoita. Helpompi aloittajan/keskustelijoiden sitten etsiä.

-Marjaana-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu