Mielenkiintoinen aikakausi takana, tunsin vahvasti synkkyyttä tyttöystäväni selkeästä haluttomuudesta, hellyyttä oli kyllä kaikin puolin, hyvinkin paljon, mutta yleinen suhtautuminen seksiin aika alavireistä, ja muutoinkin toisen olo selkeästi usein alakuloista..
Mutta nyt, hormonikierukan poistamisen jälkeen, tuntuu kuin aurinko olisi syttynyt uudelleen, nyt huomaa selvästi, miten ihminen muuttuu taas siksi ihmiseksi, jonka kanssa aloin seurustelemaan, ilon näkee kaikilla mahdollisilla alueilla, ja haluttomuus ja alakulo on täysin poispyyhittyä, nyt vasta meininkiä onkin! :D
Kirjoituksen tarkoitus,, ehkä tuoda vielä esille sitä, että esim. hormonikierukkakin voi aiheuttaa todella huomattavia muutoksia ihmisessä, vaikka usein sanotaan, että siinä on sitä hormonia niin vähän, ettei kehenkään vaikuta, mutta vaikuttaapa hyvinkin.
Haluttomuus kaikkosi
2
213
Vastaukset
- Jippiaijee
Onnea teille!!!
Olet oikeassa, kaikki lisähormonit vaikuttavat, mikä milläkin tavalla... - vain omat hormoonit
Sama tapahtunut iteselle. Hormonikierukka ja pilleri veivät molemmat halut yhtälailla. Lisäksi olin aina äreä, kärsin vuodoista, kuumista aalloista, kivuista ja olin aina nälkäinen joten painoakin oli enemmän. Olin aivan haluton muumio. Kierukka kun poistettiin, meni yksi kierto ja silmäni avautuivat. Kuin verho olisi vedetty edestä ja näin taas maailman sellaisena kuin se on eli kovinkin seksuaalisena.. Joillekkin nuo aineet vain ei käy. Minuun ei enää koskaan laiteta tuommoista härveliä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899