on aurauskalustolta jäänyt ihmeellisiä poikittaisia kovahkoja valleja, joissa hajoitin autoni, kun tein U-käännöksen pitserian luota. Eturengas löi vanteeseen ja katalysaattorikin saattoi särkyä. Löytyykö maksumiestä tähän murheeseen?
Ns. Parkin paikoitusalueella urheilukentän lähellä
10
157
Vastaukset
- Hei hei
Joo . Ota luutas ja lähe häätää aaseja majastas. Eikö sulle jo anneta muutenkin aika paljon.
- durhadallaaja
hommaa sinä ensin oma auto,kommentoi vasta sitten luuseri.
- liikenteenjakaja
Ne möykyt on ollut kesästä asti siinä, kun se pirun parkkipaikka on jaoteltu.. Että, ei ole aurauskaluston vika. Jäät itse maksumieheksi.
- kaikkea kuulee
No johan on piru, ei siinä ennenvanhaan vaan mitään valleja ole ollut. Mitähän pirua nekin palvelee?
- tehokkaat
kaikkea kuulee kirjoitti:
No johan on piru, ei siinä ennenvanhaan vaan mitään valleja ole ollut. Mitähän pirua nekin palvelee?
Ne kuule hidastavat häirikköjen jatkuvia liian kovaäänisiä ja vauhdikkaita U-käännöksiä.
- Korkea on mukavin
Minulla on autossa renkaat kokoa 225*65/17 eli tuo korkeus-suhde 65 on matalin, mitä kannttaa käyttää.
Mutta jos haluaa elvistellä matalampien renkaiden kanssa, saa mielestäni itse maksaa seuraukset, eikä parkua muita maksumiehiksi.
Kunnon renkaita sopivalla vanteella saa kyllä joka automalliin. Itse en ole edes havainnut tuossa paikassa mitään ongelmaa. - omavastuu
Eikö sielä ole jotkut korotukset, kun nuoriso siellä autolla ja mopoilla volttejä heitteli pitkin yötä,niin että mikään muu ei ongelmaan auttanut.
Et kai oikeasti luule, että ajovirheesi vuoksi aiheutuneen vian joku ulkopuolinen taho korjaisi ?
Kyllä se korjaus kuule ihan itse on maksettava mikäli sen kuntoon haluaa....ellei sulla ole jotain tunarivakutusta, joka korvais.....XD - korjaus
Kaupungin pelleilyä tuollaiset naurettavat kantit joten kaupunki joutaisi maksamaankin. Parkista on onnistuttu tekemään vain hankalampi ja vaarallisempi. Pitäisi laittaa puskutraktorilla entiselleen.
- korttillinen
Kiitä pakallisia häiriköitä korokkeista.On ainakin alue nyt rauhallisempi.Ajotaitoinen osaa väistää korokkeita, onhan niitä muuallakin :)
- Viisas mies
En vieläkää ymmärrä noista möykyistä valittavia.
Kohta ovat ajat rahanpuutteessa sellaisia, että kaikki tiet ovat yhtä möykkyä. Eli parempi vain ajoissa hankkia autoihin kunnon renkaat ja vanteet.
Meinaan, jos kerran tuon yhdenkin kirjoittajan "eturengas löi vanteeseen", hän ilmeisesti tarkoitti, että vanne löi maahan? Ja jos niin on käynyt, ostakoon todella autoonsa siihen kuuluvat renkaat ja noastakoon sen jousituksen sille tasolle, jossa se on uutenakin ollut.
Ja valitus pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552685
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361803
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329