http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/65586-rikosten-maara-laski-selvasti-pohjois-karjalassa
Mikä vitsi! Poliisi ei maakunnassa enää tutki rikoksena kunnianloukkauksia, laittomia uhkauksia, kotirauhan rikkomisia, perättömiä lausumia viranomaismenettelyssä/käräjäoikeudessa, varkauksia, puhelinhäiriköintejä, jne... Murhat ja tapot ovat lisääntyneet. Ne poliisin on tutkittava, niistä ei pääse vääristelemällä luistamaan. Tilastoja kaunistellaan kyseenalaisesti...
Rikosten määrä laski selvästi Pohjois-Karjalassa
Poliisin uhri
2
88
Vastaukset
- onkokuopijjoomänijöitä
No ainakin yksi rattijuoppo muutti joensuuhun ,ettei enää tartte pelätä hänen tulevan mutkan takaa " isännän kaistaa " ,heheh.
- TässäSalaisuus
Törkeiden rikosten määrät kasvavat ja pienten vähenevät. Johtuu pelkästään siitä, että törkeistä ilmoitetaan ja tulevat tilastoiduksi. Pienistä ei viitsitä ilmoitta, koska se turhaa niin uhrin kuin poliisinkin kannalta.
Edellisestä seuraa, että rikollisuus on kasvanut ja muuttunut törkeämmäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083