KySa ja sensuuri

Jo on kummallista touhua ****tana, kirjoitin kommentin että Insomnium ei ole minun makuuni, ei kiitos. Eivät juolkaisseet.

P-Korea rules ?
6131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tutkimme kymensanomat.fi-sivustolla olevaa mainontaa. Haluatko osallistua mainontaan

Ihmisten kalastaminen, äänten kalastaminen ja emansipaatio

Päivän tekstissä Jeesus sanoo Pietarille: ”Tästä lähtien sinä olet ihmisten kalastaja.” Ajatus ihmisten kalastamisesta tekee minut levottomaksi. Kalastamisen tarkoituksena on saada kaloja saaliiksi. Saaliiksi joutuminen on epämiellyttävä kohtalo kalalle. Tavallisesti se on sille hengen menoa. Kala joutuu toisten pöytään ja käytetään toisten ravinnoksi. Ihmisten kalastaja kuulostaa ilmeiseltä toisten ihmisten hyväksikäyttäjältä.

Äänestä

Kommentoin, Paimenportin onnettomuutta seuraavasti: 'kun yksi noudattaa liikennesääntöjä käy näin'. Kommentti ei läpäissyt Kymen Sanomien sensuuria, osaako joku kertoa miksi?

Äänestä

"""""Kommentoin, Paimenportin onnettomuutta seuraavasti: 'kun yksi noudattaa liikennesääntöjä käy näin'. Kommentti ei läpäissyt Kymen Sanomien sensuuria, osaako joku kertoa miksi? """""

Lehdet taitavat olla omistajiensa näköisiä. Ehkä kannattaa ottaa kantaa tilauksellaan tai unohtaa koko lehti.
Oman näköisen tuloksen saa, kun laittaa pystyyn oman blogin tai minkä lie kotisivun. Siellä määrää melko itse, mitä kirjoittelee. Lukijoita ei tosin ihan samoja ole kuin täällä, mutta mikä kellekin riittää. Ja voithan tuohon kirjoittaa linkin jonnekin googlen omalle sivullesi, missä sitä voi jokainen käydä lukemassa. (vai eikö täällä saa linkittää ? )

Äänestä

Luotan Arto Hirvoseen tiedottajana, ettei peräti v.....na. KySa ei ole tiedottanut tutkinnan etenemisestä mitään, joten luotan että luottotiedottaja Arto itse kertoo missä mennään?

Riita jatkuu Kotkan perussuomalaisissa
8.4.2014KySa
Hirvonen on jättänyt asiasta poliisille tutkintapyynnön.

Äänestä

Luotan Arto Hirvoseen tiedottajana

Äänestä

Luotan Artoon, että kertoo kyllä meille foorumilaisille missä mennään.

Ei vaan ole tainnut olla lähiaikoina koneen ääressä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heviheikki kirjoitti:

Jo on kummallista touhua ****tana, kirjoitin kommentin että Insomnium ei ole minun makuuni, ei kiitos. Eivät juolkaisseet.

P-Korea rules ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu