Koh Taon menoranta

Mennään muutamaksi päiväksi Taolle mukana pari 20-v miehenalkua. Hotellisuosituksia tässä kyselen, että olisi lähellä nuorison menomestat.
8219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se on kyllä niin paska paikka että ei siellä tee yhtään mitään. Nyt vielä kun oli ne raat surmat siellä niin koko saari on ihan kuollut kun kukaan ei sinne mene. Me peruttiin matka ja varattiin liput Pattayalle. Siellä on ainakin tur vallisempaa ja menopaikkoja on satoja.

Äänestä

Joo ja Oulussakaan ei enää asu ketään viime viikon jälkeen koska somali tappoi kirveellä kaksi miestä. Kaikki muutti pois ja meni Rovaniemelle kunnes kuulivat siellä tapatuneista surmista ja muuttivat sitten Kemiin kunnes kuulivat siellä tapahtuneista surmista ja muuttavat juuri pois. Suomeen ei jää yhtään kaupukia asutuksi vaan kaikki asumme kohta metsässä kunnes kuullaan että sielläkin on tehty surmia.

Mutta asiaan! -Sairee Beachin läheltä 600-700 metrin säteellä löytyy vaikka kuinka paljon hotellia. Siitä vaan valkkaamaan. Sairee beachin kupeessa 90% koko saaren actionista.

Äänestä
  • Eikös siellä Oulussa naiset tapa myös vastasyntyneet lapsensa. Hulluja nuo lappalaiset.

    Äänestä

  • hyfbghpod kirjoitti:

    Eikös siellä Oulussa naiset tapa myös vastasyntyneet lapsensa. Hulluja nuo lappalaiset.

    Oululaiset ovat savolaisia, oululaistuneita, mutta umpimielisyys on säilynyt.

    Äänestä

Voitaisko palata alkuperäiseen kysymykseeni? Edelleen kysyisin sitä hyvää paikkaa majoittua. Sairee beach se varmasti sijainniltaan onkin, mutta olisko jollain hyvää hotellia tiedossa.

Äänestä

syyskuusta 2014 lähtien Taolla on delannu muistaakseni 6 henkilöä. Kaikki epämääräisissä oloissa eli ei yhtään normi kuolemaa. Usko jo nyt että ei sinne enää kukaan pruukaa travellaa, ehkä tyhmät omanapaihmiset haksahtavat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pauliina112 kirjoitti:

Mennään muutamaksi päiväksi Taolle mukana pari 20-v miehenalkua. Hotellisuosituksia tässä kyselen, että olisi lähellä nuorison menomestat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu