Miten jalat?

Onko teillä jalat vielä kunnossa? Minulla on, mutta puolisolla on mennyt tunto varpaista ja jalkapohjista. Onko jalkahoitajalla käynnistä hyötyä? Meillä 2 tyypin diabetes.

2

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kannattaa käydä

      Jalkahoitaja eikä kukaan muukaan mahda enää mitään jos on tullut jo hermostoon häiriöitä (tunnottomuutta). Jalkahoitajan antama hoito auttaa lähinnä haavaumien torjuntaan ja jalkapohjien ihon kunnon hoitoon. Tunnottomaan jalkaan tulee helposti hiertymiä ja jopa avohaavoja niin ettei huomaakaan.

    • risto-reipas äijä

      Isoveli kuoli diabeetkseen ,ei hoitanut kunnolla itseään.Jalat oli tosipahat amputoimisen jälkeen oli pahat komlikaatiot.Oon kiitollinen kun voi viellä mennä köpötellä ulkona .Oon vanhan akan aviopuoliso ,tosi tarkasti jalkojen kuntoa ovat seuranneet terveyskeskuksessa .Toive elää sen aikaa kun pääsee isoisäksi ,oon iloinen muutenkin lapsistani.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      129
      4248
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      2
      4050
    3. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      73
      3323
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2754
    5. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      84
      2468
    6. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      21
      2446
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      41
      2426
    8. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      30
      2406
    9. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      27
      2386
    10. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2377
    Aihe