mielenterveysongelmista vapaaseen Kuusamoon.
Sitä joskus unohtuu kissojakin ulos ? voi, voi ?
Eläkä sano, että etelän mies unohti ? Ei mee läpi?
Mutta oikein mukavaa kevättä, heittää se minullakin joskus tuo isoratas. Sen huomaa siitä, että aina joskus tulee käytyä Kuusamossa.
Hyvää iltaa
8
284
Vastaukset
- sitäsaa mitä tilaa
Alotuksesta huomaa, että hulluus asuu meissä monissa tässä maassa.
Kuusamon leimannut professori A Palotien on amerikkailaisten maksama tutkimus. Miksi amerikkalaiset maksoivat tutkimuksesta jok leimasi kuusamolaiset rasitisesti.
Muistaakseni Ruotsi aikanaan yritti samaa, muka alkaa tutkimaan somaleja, mutta siellä järkevät ihmiset panivat stopin moiselle. Pienellä otoksella ei saa alkaa leimaamaan pientä ihmisryhmää, ja somalit jätetiin rauhaan.
Suomessa saa leimata yhden kylä ihmiset surutta ja johto kylässä on kai sitten skitoja, kaatumautisia vahanaamoja, kun eivät asiaan puutu. - lappalaisille
"Mutta oikein mukavaa kevättä"
Ei Kuusamon lappalaisten palstalla kannata toivottaa hyvää kevättä vielä moneen kuukauteen.
Kuusamon syrjäseudulla on todella pitkä, pimeä, synkkä ja kylmä talvi ja vielä vappunakin on paksulti lunta
Ehkä se talven synkkyys ja pituus on yksi osasyy kuusamolaisten parissa yleisiin
mielenterveydellisiin ongelmiin. Yksi osasyy tietenkin on se geenivirhe ja yksi osasyy saattaa olla Kuusamossa vallitseva ahdasmielinen ja suvaitsematon vanhoillislestadiolainen ilmapiiri - rajaton joose
Etkö pelkää että lappalaiset loukkaantuvat , kun jatkuvasti tuota lappalais juttuasi toitotat täällä Kuusamon palstalla ?
- näin on
Kuusamon alkuasukasperimä on rikkaus, koska kylmyys, taudit ja nälkä on hoitanut heikot pois. Nykyinen muualta tullut ovat heikkoja kaikenlaisille paheille. Juovat, poltavat ja huoraavat ja lapsista tulee vammaisia tai eivät saa niitä ollenkkaan, kun klamynia on tehnyt lisääntymiskyvyttömäksi. Kantakuusamolaiset ovat olleet hyvin lisääntymiskykyisiä ja elvät vanhoiksi. Geenivirheet johtuu kylmänsodan aikaisista atomipommikokeista. Pohois-Suomeen tuli suuria määriä radioaktiivista laskeumaa. Koko tutkimuksen tarkoituksen motiivi on hävittää todisteet, jotta kukaan ei alkaisi vaatimaan korvauksia suurvalloilta.
- Myyntiin vain
Kirjoituksesi oli taas kerran niin sekava ja järjetön, sekä täynnä hirvittäviä kirjoitusvirheitä, että jokainen näkee millaista heikkolahjaista pohjasakkaa alkuperäiset kuusamolaiset ovat. Missään entisen takapajuisen Oulun läänin eteläpuolella ei asu vastaavia pösilöitä kuin teillä siellä pohjoisilla syrjäseuduilla..
Siksi entiset Oulun ja Lapin läänit pitäisi myydä jollekin naapurivaltiolle mahdollisimman hyvään hintaan. - vaarat siniset
Myyntiin vain kirjoitti:
Kirjoituksesi oli taas kerran niin sekava ja järjetön, sekä täynnä hirvittäviä kirjoitusvirheitä, että jokainen näkee millaista heikkolahjaista pohjasakkaa alkuperäiset kuusamolaiset ovat. Missään entisen takapajuisen Oulun läänin eteläpuolella ei asu vastaavia pösilöitä kuin teillä siellä pohjoisilla syrjäseuduilla..
Siksi entiset Oulun ja Lapin läänit pitäisi myydä jollekin naapurivaltiolle mahdollisimman hyvään hintaan.Olen kateellinen kantakuusamolaisille. lukikirjoitusvirheet olen perinyt Ruotsin sukuhaarasta. Kaarle kustaa kuninkaallakin on sama ongelma.
- Anonyymi
Myyntiin vain kirjoitti:
Kirjoituksesi oli taas kerran niin sekava ja järjetön, sekä täynnä hirvittäviä kirjoitusvirheitä, että jokainen näkee millaista heikkolahjaista pohjasakkaa alkuperäiset kuusamolaiset ovat. Missään entisen takapajuisen Oulun läänin eteläpuolella ei asu vastaavia pösilöitä kuin teillä siellä pohjoisilla syrjäseuduilla..
Siksi entiset Oulun ja Lapin läänit pitäisi myydä jollekin naapurivaltiolle mahdollisimman hyvään hintaan.Juu ja sut vois antaa ilmaiseksi putinin sirkukseen/eläintarhaan moskovaan
- Anonyymi
Kuusamo - Suomen suurin avomielisairaala!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244402
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333503Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543394Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203328Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232920Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282670Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162350Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122341MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142165Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774