Myös sopiva tälle palstalle varoituksena terroristeista

Ei asiottomille tämä

Suomi on nyt terroristien luvattumaa
Järkyttävää kuulla että Suomi on terroristien hallussa ja heitä haalitaan tänne lisää.
Suomea pyritään käyttämään terroristien kauttakulku-, lepo- ja tukialueena ja myös Sosiaalitukialueena turvaamaan heidän sotimisensa? Suomi on terroristien lepokotina kun nämä muka nyt Suomalaiset palailevat takaisin tänne hakemaan päivärahojaan.

Meillä on mahdollisuus vaikuttaa tuohon järjettömään terroristien hyysäämiseen jos äänestämme seuraavissa eduskuntavaaleissa semmoisia ehtokkaita jotka osaavat ottaa kantaa yltiöpäiseen maahanmuuttoon. Näillä näkymillä ainut puolue joka ottaa kantaa terroristien maahanmuuttoon on Perussuomalaiset.

Kysymys monelle järkevälle Ahvenanmaalaiselle, onko järkevää että Suomi osallistuu terroritekoihin ja sotimiseen tuolla syyriassa tai muullakaan maailmalla?

7

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei tuu mitään

      Suomen hallitus on kaikkeen syypää .Ilman hallitusta mitään ulkomaista ehdotusta taikka määräystä ei mene läpi .Hallitus kykenisi vastustamaan vieraan vallan aseistusta suomalaiseen maastoon,mutta maanpetturit makaavat samassa petissä naton kanssa .Sokaistetut kansalaiset panevat toivonsa vaaleihin ,joilla ei ole mitään merkitystä siitä mitä on jo so-vittu. Aikaa kuluu turhaan politikoimiseen ,eikä mitään ole tehtävissä .Kansa ei osoita mieltään kaduilla ,nupisevat vain keskenään pienissä neliöissään .Venäjä on oikeassa ollessaan varovainen maamme seurassa .

    • Vaike valinta edessä

      Vaatii tarkkuutta saada selville edustaja joka sanoo selvästi miten hän suhtautuu terrorismiin joka jo nyt on maailmanlaajuinen ongelma.

      • Kiintiöt

        Milloin poliitikot heräävät ja huomaavat että koko touhu on mennyt pahasti pipariksi ja lapsenlapsemme joutuvat käsittämättömään kurimukseen ja kärsimyksiin näitten ääliöitten takia? Erikulttuurit eivät sovi keskenään ja sehän synnyttään ristiriitoja tänne ja siitä seuraa sama tilanne mitä heillä on ollut jo omassa lähtömaassakin.
        Ilmastonmuutoksesta pidetään porua mutta suurin uhka maailmassa on ylikansoittuminen ja sen tuoma pakolaisten loppumaton liikehdintä jota ei pystytä hallitsemaan.


    • kaikkimukaan

      https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/970
      Aloitteen sisältö

      Uuden lain mukaan vakaviin rikoksiin syyllistyneet ulkomaalaiset karkotettaisiin vankeusrangaistuksen pituudesta riippumatta. Poikkeus tehtäisiin vain niissä tapauksissa, joissa karkotus "varmuudella" rikkoisi kansainvälisiä sopimuksia.

      Me allekirjoittaneet vaadimme muutosta nykyiseen lainsäädäntöön, että jatkossa rikokseen syyllistynyt ulkomaalainen maahanmuuttaja voitaisiin karkoittaa maastamme ja asettaa maahantulokieltoon, sekä hänen oleskelulupansa voitaisiin mitätöidä samantien.

      Perustelut

      Nykyisin ulkomaalaisten tekemät rikokset Suomessa ovat nousussa ja useammassa tapauksessa rikoksentekijä on nimenomeen ulkomaalaistaustainen henkilö.

      Ulkomaan kansalaisten osuus kaikista Suomen käräjäoikeuksissa tuomituista oli 9,1 prosenttia vuonna 2009, kun ulkomaalaisten osuus Suomen väestöstä on noin neljä prosenttia, ilmenee Tilastokeskuksen julkaisemista rikostilastoista.

      "Sisäministeri Anne Holmlund (kok.) haluaisi puuttua maahanmuuttajien rikoksiin nykyistä hanakammin, kertoo Yle. Holmlundin mielestä oleskeluluvan ei pitäisi jatkua automaattisesti kansalaisuushakemuksen hylkäämisen jälkeen."

      "- Raiskausrikoksissa maahanmuuttajien osuus on poikkeuksellisen suuri. Joka neljäs poliisin tietoon tulleista raiskauksista on viimeiset viisi vuotta ollut maahanmuuttajien tekemiä, Niemi sanoo."

      "- Etenkin raiskaustapauksissa epäilty oli suhteettoman usein ulkomaalaistaustainen, Tolvanen sanoo."

    • Onkovaltaaenää

      Tuommoiset aloitteet jäävät mappi Ö:hön koska RKP ei suvaitse että niitä käsitellään.
      RKP:n mielestä kansalaisille ei kuulu puuttua valtiovallan asioihin muuten kuin äänestämällä vaaleissa ja sekin haluttaisiin pakolliseksi samoin mitä pakkoruotsituskin on.

      • Kansakärsimässä

        Ruotsi on hyvä esimerkki holtittomasta pakolaispolitiikasta kansa pelkää ja poliitikot vain lisäävät heidän piinaansa.


      • vaaravaaniijossain

        Tanska enätti ruotsin edelle terroristien hyökkäyskohteena, mutta ei kauan kestä kun kuulemme samoja uutisia ruotsista. Juutalaisiin kohdistuva viha on tuomittavaa, mutta sitä eivät poliitikot huomioi vaan terroristeja haalitaan lisää ja kuka arvaa keitä nämä terroristit ovat ja mitä uskontokuntaa he edustavat?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe