Virroille maahanmuuttajia

Miksei virroille sijoiteta maahanmuuttajia, koska siellä olis paljon vapaita asuntojakin. Vai otteko niin juntteja persuja ?
13235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Maahanmuuttajan saavat asua missä haluavat, siksi niitä ei juuri täällä Virroilla ole. Pääasiassa Helsinkiin, Espooseen ja Vantaalle asettuvat maahanmuuttajat. Turvapaikanhakijoita sijoitetaan, mutta toi sijoittaminen tietylle paikkakunnalle vaatii päätöksiä mm. kunnan johdolta. En näkisi hirveän hyvinä turvapaikanhakijoiden mahdollisuuksia saada Virroilla kovinkaan mielekästä elämää (Virtain pienet piirit, asukkaiden epäluuloisuus, aktiviteettien ja työpaikkojen vähyys sekä heterogeeninen väestö).

Äänestä

Väitätkö että maahanmuuttajat on homoja ?

Äänestä

Tuskin ovat suuremmalla todennäköisyydellä homoja kun kantasuomalaiset, mutta erottuvat juuri ulkomaisuudella kantaväestöstä. Helpointa on kiusata ja syrjiä silloin kun joku on erilainen.

Äänestä

Virroille vois rakentaa asianmukaiset harrastustilat yms. Asuntoja taitaa ollakkin sopivasti tyhjillään mamuja varten.

Vai eikö kelpaa virtain herroille ? Helkkarin valkoinen herrarotu.

Äänestä
  • Oon kyllä samaa mieltä. Onkohan meissä jotain yhteistä ?
    Mä oon ollut nyt 6 vuotta työttömänä ja kyllästynyt herrojen touhuun. Arhimäki pääministeriksi niin loppuu herrojen sikailu ja saadaan ottaa vaikka lisää pakolaisia tänne pois sieltä kurjuudesta. Kyllä täällä tilaa on vaikka kuinka.

    Äänestä

  • sdprules kirjoitti:

    Oon kyllä samaa mieltä. Onkohan meissä jotain yhteistä ?
    Mä oon ollut nyt 6 vuotta työttömänä ja kyllästynyt herrojen touhuun. Arhimäki pääministeriksi niin loppuu herrojen sikailu ja saadaan ottaa vaikka lisää pakolaisia tänne pois sieltä kurjuudesta. Kyllä täällä tilaa on vaikka kuinka.

    Herää nyt demari ,Arhinmäki on oikea änkyrä kommunisti ja sdp,n mies työmiehen pahin vihollinen ja selkäänpuukottaja,kyllähän sen tietää mitä kaikki luottomiehet ovat.

    Äänestä

  • äänikeskelle kirjoitti:

    Herää nyt demari ,Arhinmäki on oikea änkyrä kommunisti ja sdp,n mies työmiehen pahin vihollinen ja selkäänpuukottaja,kyllähän sen tietää mitä kaikki luottomiehet ovat.

    Arhimäki ajaa köyhien ja maahaanmuuttajien etua. Mitä niin hyvää herrat on muka tehnyt, että niiden tarvis tienata 100k palkkoja ?. Isojen yritysten yrityspomot tienaavat miljoonia ja ajavat tuotantoo ulkomaille. Tasa arvoo kaikille

    Äänestä

Nyt loppuu se mamujen pilkkaus facessa ! Luuletteko olevanne jotain yli ihmisiä ?

Äänestä

Pysytäänpä aiheessa !

Äänestä

Mulla olis mummon mökki mamuille asuttavaksi,jos vaan mmahanmuuttovirasto
maksais vuokran.Mutta taitaa tyssätä,kun vesi on kannettava 50n metrin päästä...

Äänestä

Itärajan vanhoille pojille ja piioille.
Itärajallahan tyhjenee niin asunnot kuin metsätkin, sinnehän savolaisten lupsakkaan joukkoon maahanmuuttajat sulautuisivat kuin siittiö munajohtimeen. Valtio ja eu tukisi kylmenevien rajakylien asutusta aivan uudella innolla ja sitä kaivattua uutta vertakin saisi savonmuan Hilimat.Naisiahan vähempi tuleekin tänne hyysättäväksi.Siispä rohkeutta mamupolitiikkaan eduskunnassa. Ps. Tuokaa niitä tummia naisiakin joskus, vaikkapa edes parikin laivakuormaa mutta ei ihan hirveen vanhoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TaNe l kirjoitti:

Miksei virroille sijoiteta maahanmuuttajia, koska siellä olis paljon vapaita asuntojakin. Vai otteko niin juntteja persuja ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu