Kuvauksellisia paikkoja

Amatöörikuvaaja

Hei.

Mistä Satakunnasta löytyy luonnonkauniita rantamaisemia, koskipaikkoja, soita, niittyjä tai metsämaisemia valokuvattavaksi?

Sellaisia, joita eivät kesämökit, voimalaitokset tai vaikka tuulivoimalat häiritse?

Amatöörikuvaaja

13

461

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mariaanit111

      Mariaanien haudassa 11km syvyydessä on varmaan ihan sillai oma rauha kuvailla.Sinne pääsee kun vetää lyijyä taskut täyteen ja hyppää mereen.

      • kauhiaotus

        Siellä on hirvittävä merikäärmehirviä ja se syö kuvaajan


    • Syvämerisukeltaja

      Ilmarisen hylkyäkään ei ihmisen rakennelmat liiemmin häiritse, ellei sitten Mooses Lipposen kaasuputkea olla vedetty sen yli.

    • Tanokas-kappeli
      • nättipaikka

        Kauttuan ruukinpuisto!


    • ennenkin palstalla

      ""Junnila, Leineperi, Kallo, Makholma, Preiviiki, Yyterin monet alueet, Onnenkoski, Sokoksenkin katolle pääsee, ja Teljäntorin, iltakuvaa joen pohjoisranta,tehtaan valot
      Ruosniemen kalliot. Siinä muutamia ""

      • 764vf747

        "Sellaisia, joita eivät kesämökit, voimalaitokset tai vaikka tuulivoimalat häiritse?
        "

        Hieno luettelo, mutta jäikö avauksesta lukematta jotain...?


    • vain rauhaa

      Puurijärvi-Isosuon kansallispuisto Huittisissa ja Kokemäellä.

    • Tosi_on

      Öljymäki Jämijärvellä

    • pohjoissatakunta

      huidankeiras,pohjois jarvi.

      • pohjoissatakunta

        edit.huidankeidas,pohjasjärvi.


    • piiperökyttäjäätpois

      Viherpiiperöt pysykööt kehä kolmosen SISäpuolella. Muualla: pää turpeeseen ja ruohoa nenuun

    • sieltä.kotoisin

      Jämijärveltä Jäminharjun lintutornista ja kartasta katsoen löytyy paljon kuvattavia kohteita. Aivan lähellä on Uhrilähde, mikä on haastava kuvattava, koska lähteen silmistä pulppuaa vettä pinnan yläpuolelle. Vieressä on Kylmänmyllyn lähde, minkä nimestä voi päätellä, että vettä tulee niin runsaasti, että sen purkuojan varrella on aikoinaan ollut mylly.

      Jos menet Uhrilähteelle, ota iso astia mukaasi. Sillä voit viedä kotiisi parantavaa vettä lähteestä. Sen veden tiedetään parantaneen ihosairauksia ja esimerkiksi säärihaavoja. Myös silmäsairauksia sillä on hoidettu. Jäminharjun korkeus on lähes 200 metriä ja Jämijärven pinta noin 100 metriä. Vesi siis laskeutuu sata metriä Euroopan suurimman soraharjun läpi ja saa siinä matkalla erilaisia hivenaineita ja mineraaleja ja ties mitä. Purkautuessaan lähteen silmästä vesi on jääkylmää ja varmasti puhdasta sekä melko vanhaa, sillä matka harjun läpi kestää kauan, tosin sitä en ole mitannut.

      Uhrilähde on jo pelkästään nähtävyytenäkin melkoinen. Esimerkiksi tunnetumpi Runebergin lähde Ruovedellä on siihen nähden mitätön lutakko. Varttitunnin matkan päässä on Kankaanpään puolella Vihteljärven kylässä saman harjun reunalla Kuninkaanlähde, mikä on myös nähtävyys, mutta jonkin verran rakennelmalla pilattu.

      Lisätietoja Jämin tarjonnasta saa Jämin Lomahotellilta. Siellä on monenlaista toimintaa ja aktiviteetteja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      165
      1434
    2. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      705
    3. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      87
      667
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      558
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      516
    6. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      506
    7. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      480
    8. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      112
      473
    9. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      473
    10. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      46
      460
    Aihe