Mikä paras reitti Gatwick Airpor-Paddington??

juna vai bussi

Miten helpoin/halvin kulku Gatwickin lentokentältä Paddingtonin asemalle? Olen katsonut netistä ja vaihtoehtoja on niin monta että meni pää sekaisin. Joltain kokeneelta neuvoja??

6

808

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • twenty pounds

      1. Ota juna Southern (tai Express) välille Gatwick-Victorian asema.
      2. Ota bussi 36 Victoria( Lähtee Wilton roadilta)-Paddingtonin asema. Kulkee 15min välein.
      Toki metrollakin pääsee kokeneempi matkustaja helposti, mutta siinä tulee vaihto.

    • juu567

      Metrolla helpoin victorialta circle linjalla. Ei tarvi vaihtaa menee paddingtonille suoraan.

    • matkamummo

      Osta netin kautta junalippu etukäteen, niin maksaa vain 5£ /sivu. Lippu maksetaan luottokortilla. Kun lunastat lipun asemalta niin tarvitset saman luottokortin jolla he kuittaavat lipun lunastuksen, Pieni hankaluus tässä on, kun pitää osata varata tietty junan lähtöaika eli kone ei saisi olla myöhässä ja on varattava siirtymäaikaa. Muuten helppo.

    • MA45TT

      Gatwick Expressillä Victoria stationille. Sieltä metrolla keltaista linjaa Paddingtonille Edgware Roadin suuntaan. Eli yksi junamatka ja yksi metromatka. Just simple as that.

    • asiakaskyyt

      mitä maksaa taksi

    • Lontooseenkesällä

      Itse menimme Gatwickista junalla Victorian asemalle, siitä metro Paddingtoniin.

      Gatwick Express on huomattavasti kalliimpi kuin kuin Southern (www.southernrailway.com), jos menet junalla Gatwickista Victorian asemalle. Express on muistaakseni vain muutaman minuutin nopeampi kuin Southern. Lentokentällä on myyjiä, jotka kauppaavat Expressin lippuja, mutta kentältä löytyy myös myyntipiste, joka myy Southernin lippuja, jos et halua ostaa lippua netistä etukäteen. Myynnissä on myös lippu, jolla voit matkustaa esim metrolla samaan hintaan.

      http://www.gatwickairport.com/to-and-from/ löytyy monenlaista tietoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      366
      2948
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      181
      2372
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1882
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      280
      1627
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      54
      1159
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      276
      972
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      816
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      68
      767
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      47
      654
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      591
    Aihe