Onko attentatti sama kuin hottentotti?
HOTTENTOTTI
SE HOTTENTOTTI
15174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ei ole, se sama kuin hokkuspokkus
Mistä se pokkus tulee .
Hottentotti on 150 cm korkea alkuasukas, erityispiirteenä on erityisen pulleat takapuoliset lihat, sellaisia takalistoja ei kmäessä pitäisi olla
Ei pitäsi olla.
hiihoo palstan kommarilestapakolaiset.
menkää kotia tupruttelemaan
tietääköhän srk, supo ja maahanmuuto -viranomaisetkaan "toukon uusista pakolaisista jotka ois "kommarilestoja, voi olla aika vaarallinen yhtistelmä tuleviin shuviseheuroihin
kuulkaapa kärsämäen valtuuston päättäjät , kun teillä on kokous 27.01.2015 ja te siellä päätätte uudet hallituksen jäsenet .puh.joht ym.muistakaapa ottaa valintoja tehdessänne ottaa huomioon tasaarvolain säännökset. ja tietty sukupuolikiintiöt. ettei vaan tulisi sanomista jälkeenpäin.ja myös että pohja olisi mahdollisimman laaja, ei yksistään vain kepulaisia ja "piilokepulaisia".kyllä myös "persut kuuluu olla hallituksessa, he saivat vaaleissa kuiteskin hyvän määrän edustajia valtuustoon.että kattokaapa Raijalle kaveriksi "topakka" ja jämti ihminen. esim. honkala ihan ykkönen ja hyvölän ahti. osaavat muutakin sanoa kuin "joo...joo". ja mielestäni puheenjohtajistossa voisi olla etes yksi mies, olisi etes jotain "miehistä" näkökantaa.
ollut viimeiset kaksi vuotta ja se on näkynyt. Kun nyt saisivat edes kvpj:ksi miehen eikä miehenkuvaa joka akoilta käy kysymässä mitä minä teen. Toisekseen olisi ihan suotavaa että paikkajaoissa huomioitaisiin kuntalaisten antamat äänet ettei laarinpohjilta kaavita joojoo-juoksupoikia käskyjä vastaanottamaan todelliselta puoluejohdolta.
Kepulaisiahan ne ovat ne kärsäpersutkin. Sen vuoksi euraavissa vaaleissa meidän rehellinen työväki käyttäytyy Kreikan viitoittamalla tavalla.
onko "OK" sekaisin vai otitko Virosta haettua liikaa, miten voit väittää että persut on kepulaisia
Kumpikin on porvaripuolueita ja molemmilta on pallo hukassa siinä mielessä, että toimivat ja puhuvat kansan etua vastaan. Siis ottaenhuomioon lähtökohdan, että molemmat asuvat maalla, eikä kummallakaan ole enempää eikä vähempää pelissä kuin toisellakaan. Molemmat haisevat ja ovat pukeutuneet junttimaisesti.
Onhan lapsikulta näitä yhtäläisyyksiä, mutta käyn tässä välillä syömässä ja otan sen Viruvalgia ryypyn palan painikkeeksi. Käy sillä välillä kylällä katselemassa ympärillesi, niin huomaat, etteivät ne eroa toisistaan.
niin eiköhän eroa toisistaan. Ei ne tänään kylille lähe mutta huomenillalla vaihtavat oikein puhtaat kalsaritkin Attendoa juhliakseen kärsämäen keskustassa. Kirjaimellisesti kärsämäen KESKUSTASSA.
yleensä ehdotuksia mainoskylttiin koska ympyrän tienoilla on jo kyltti jossa kerrotaan kaikki oleellinen kärsämäestä = KESKUSTA ?
http://www.karsamaki.fi/sites/default/files/kuvat/mainostaulut.bmp
Tervetuloa!i
täällä Laki on myös Vieras
ei voi kylälä kävelä kun lippusi liehuu salossa, täytyy katsoa koko ajan ja kunnioittaa kättä ohimolla pitäen kuin paratissa ja liikenneturva kärsii, samoin niska kipeytyy korkkiruuvimaisesta kierteestä, sherffi´kin pelottaa, että milloin iskee maksulapun kouraan