Milloin ilmestyy tämän vuoden ensimmäinen lehti?
Vastaukset 11
- Jäsenitsekin
Ilmestyy viikolla 8
- pennie
Lausutaan viikolla 9-12
- Karolus
Tuosta saksanpaimenkoirajäsenyydestä ja sen lehdestä puheen ollen sain tänään taas juuri jäsenmaksulaskun.Ja mietin juuri että onkohan sen hinta nyt noussut, vai onko se ollut noin korkea jo viime vuonnakin ,kun en enää nyt sitä muista.Mutta nyt se näkyi olevan 50 euroa eikä sen sisältökään ole yleensä kovin kummoinen ja sivujakin on vaan 35.Joten aika hintava mielestäni kun Koiramme lehtikään ei ole kuin 39.00 euroa vaikka siinä on sivuja 114 ja asioita ehkä jonkin verran enemmän kuin saksanpaimenkoiralehdessä myös.Vaikka tosin saksanpaimenkoiran omistavallehan Koiramme lehdestä ei niin suurta iloa tietenkään ole sen vuoksi, kun siinä harvemmin juttua sakuista tietysti on.Mutta ihan noin vertailun vuoksi vaan tulin maininneeksi nuo lehtien hinnat. Ja kiinnostaisi samalla tietää,että minkähän hintaisia mahtavat olla muiden rotujen jäsenmaksut jolla tuon oman rotunsa lehden saa?
- Tietoajaetaan
Normaalisti jäsenmaksu on 40 euroa.
Syyskokouksessa tuli salista esitys 10 euron korotuksesta tälle vuodelle, Korotus hyvitetään jäsenille 2015 WUSV-MM-kisojen pääsylipulla kaikille kisapäiville.
http://www.spl.fi/saksanpaimenkoiraliitto/asiakirjat?task=document.viewdoc&id=449 - oie
Eli tässäkin asiassa liitto kusettaa jäseniään, perusjäsenmaksu nousee ja suojelupellet saavat pääsyliput kisoihinsa ilmaiseksi, viddu mitä touhua
- Tietoalisää
Kun luet ylläolevan linkin, huomaat, että jäsenmaksun korotusta kokouksessa esitti hyvinkin näyttelyorjentoitunut henkilö, nimittäin kennel Sensen mannin omistaja.
Niin että viddu miks näyttelypellet esittää suojelupelleille ilmaisia pääsylippuja kisoihin :) - oie
Tietoalisää kirjoitti:
Kun luet ylläolevan linkin, huomaat, että jäsenmaksun korotusta kokouksessa esitti hyvinkin näyttelyorjentoitunut henkilö, nimittäin kennel Sensen mannin omistaja.
Niin että viddu miks näyttelypellet esittää suojelupelleille ilmaisia pääsylippuja kisoihin :)No viddu siksi, että ne saa maalimiehiä tulevan vuoden päänäyttelyyn
- nlypellet
oie kirjoitti:
No viddu siksi, että ne saa maalimiehiä tulevan vuoden päänäyttelyyn
Ihan hyvää tekis oien kaltasille näyttelyidiooteille katsominen. Jospa se avaisi silmät, että käyttökoiran kuuluu pystyä muuhunkin kuin vasemmalle kaartamiseen avustettuna.
- mustaherukkammmm
nlypellet kirjoitti:
Ihan hyvää tekis oien kaltasille näyttelyidiooteille katsominen. Jospa se avaisi silmät, että käyttökoiran kuuluu pystyä muuhunkin kuin vasemmalle kaartamiseen avustettuna.
Kyllä eläinsuojelujärjestöt tulee teidät hyydyttämään
- Karolus
Kiitos paljon tiedosta!
- Karolus
Vähän omituiseltahan tuo koko systeemi kieltämättä kyllä omaankin korvaani kuulosti,mutta tää maailman meno kun on vähän joka suunnalla omituista nykyään muutenkin, niin olen ilmeisesti jo niin turtunut kaikkeen etten mihinkään näköjään jaksa sen enempää reagoidakkaan enää,muuta kuin kiitellä vaan tiedosta ainoastaan. Joka sekin on vähän hullua tietysti kyllä myös.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va581616Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3641151- 133924
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu13742Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63622- 41598
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90548- 45529
- 45498
- 45462