Joku hemmottelu juttu kullan kanssa olisi mielessä. Kaikenlaiset kokemukset ja vinkit otetaan mielellään vastaan! Ikinä en ole virossa käynyt.
kokemuksia virosta häämatkakohteena
2
587
Vastaukset
- Eestiin
Ihan Tallinnakin voi olla hyvä vaihtoehto, menette vaan tarpeeksi hyvään hotelliin ja useammaksi päiväksi niin ehditte tehdä kaikkea kivaa ja tarpeeksi!
Perinteisesti Olympiassa on erittäin loistava aamiaispöytä. - Timo
Itse ollaan lähdössä tallinnaan pidennettyä viikonloppua viettämään
menomatka Tallinkin sviitissä.
kuoharia, hedelmiä ja suklaata
ja aamiainen huoneeseen.
Tallinnassa aamulla on varattuna eräästä hotellista saunatilat (turkkilainensauna, poreallas, sauna) ja sinne purtavaa, tämän jälkeen kokovartalo hieronta. Siitä suuntaamme
ensimmäiseksi yöksi Imperial hotellin Suite Delux huoneistossa (poreamme&sauna) missä huone koristeltu, kukkia, hedelmiä, suklaata ja makea yllätys.
Illalla Limousine vie tallinnan parhaaksi palkittuun ravintolaan 8ruokalajin illalliselle.
Aamulla tuodaan toiveiden mukainen aamiainen huoneeseen. Limousine noutaa hotellilta seuraavana päivänä ja kuljettaa Olumpia hotellille jossa meillä on Presidentin sviitti varattuna (poreamme, sauna koko: 189m2) sviitissä on shampanjaa, hedelmiä, suklaata ja illallinen tarjoillaan huoneeseen. Aamulla saamme toiveiden mukaisen aamiaisen. Lähtiessä Limu kuljettaa helikopterikentälle josta suuntaamme helsinkiin Rivoli Jardin hotellin sviittiin (poreamme&sauna), huoneessa shampanjaa, mansikoita&kermavaahtoa sekä suklaata. Siitä suuntaamme Saslik ravintolaan missä meillä on yksityinen tila illallista varten. :) Aamulla tarjoillaa shampanja aamiainen huoneeseen. Tuon jälkeen suuntaamme kotiin.
Voin huuhtikuun lopulla kertoa miten matka meni, mutta odotukset on korkealla. =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään21918279Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen933936Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu572386Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv292072Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1711607Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2881596Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711543Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661466Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1311462Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141354