Wizzair Turku - Gdansk kesä

fuzzyflygeezer

Jälleen kerran Wizzair lentää 5 vuoroa per viikko kesäkuun puolivälistä lokakuun lopulle.

Päivät ovat tiistai, keskiviikko, torstai, lauantai ja sunnuntai.

Näillä näkymin Wizzair lentää Terminaali 1:stä. Siirto on todennäköisesti lopullinen.

19

392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fuzzyflygeezer

      On myös mahdollista, että Wizzair avaa reitin Turusta Bydgoszcziin päätellen siitä, että nimi on ilmestynyt Turun reittikalentereihin. Kyseessä voi myös olla virhe. Kalenteri sisältää kirjoitushetkellä kopion Gdanskin aikatauluista, se on ehkä otettu pohjaksi uudelle reitille.

      Asia selvinnee pian. Jos avaamisuutisia ei kuulu nyt viikonloppuna tai ensi viikon aikana, kyseessä lienee vain kommellus nettisivulla.

    • Get a life jerk

      Ketä kiinnostaa? Puolalaisia raksakundeja kenties, mene puolalaiselle palsatalle jakamaan tyhmiä juttujasi tai keksi hyödyllisempää tekemistä..hanki elämä.

      • fuzzyflygeezer

        Minulla on kyllä elämä, sitähän minä täällä palstoilla olen paossa :D


      • jklöbkgu

        Siis mikä kiinnostaa vi... imbesi.... Jos Wizzairin matkustajista puhut niin siel ei paljoa Puolalaisia näy. Suomalaiset enemmistönä ja muutama pääkaupunkiseutulainen myös.


    • Kohu63

      Loistavaa!!! Toivokaamme että kaikki turkulaiset ostaa pelkän menolipun. Suomesta tulee paljon parempi paikka elää...

      • fuzzyflygeezer

        Minkähänlainen kokemus on tehnyt sinusta tuollaisen rasistin? Joku turkulainen vei naisesi vai? Tai toinen yleinen, turkulaiset naiset eivät antaneet kun kävit Turussa?


      • Kohu63
        fuzzyflygeezer kirjoitti:

        Minkähänlainen kokemus on tehnyt sinusta tuollaisen rasistin? Joku turkulainen vei naisesi vai? Tai toinen yleinen, turkulaiset naiset eivät antaneet kun kävit Turussa?

        Turkulainen ei voi viedä naistani, koska turkulaiset "miehet" eivät ole kiinnostuneita naisista.


      • Loistavaa
        Kohu63 kirjoitti:

        Turkulainen ei voi viedä naistani, koska turkulaiset "miehet" eivät ole kiinnostuneita naisista.

        Järjestekäämme kansallinen keräys, että kaikille turkulaisille saadaan se menolippu.


      • fuzzyflygeezer
        Loistavaa kirjoitti:

        Järjestekäämme kansallinen keräys, että kaikille turkulaisille saadaan se menolippu.

        Se, että vastailet itsellesi eri nimimerkeillä kertoo vain miten vikapää olet.


    • fuzzyflygeezer

      Tämä palsta on "YLEISTÄ LENTÄMISESTÄ" ja minun kirjoitukseni pysyy täysin aiheessa. Se, että kiinnostaako ketään muuta Wizz Airin reitit, ei ole minun ongelmani. Minä kirjoitan mitä haluan ja moderaattorit päättää siitä onko kirjoitukseni sopivia palstalle.

      Te ette voi asialle yhtään mitään, eikä minua kiinnosta pennin vertaa, mitä te olette asiasta mieltä. Joten imekää siitä.

      Jos Turku ja turkulaiset ärsyttää, niin sekään ei ole minun ongelmani. Me nyt emme tietääkseni ole kenellekään kollektiivina pahaa tehneet, koska mitään turkulaista kollektiivia ei ole edes olemassa. Paikkakuntaviha ja ihmisten vihaaminen kollektiivina on rasismia, ja tässä tapauksessa jopa jonkinlaista mielenvikaisuutta, koska jokainen selväjärkinen ihminen tajuaa, ettei ihmiset Turussa poikkea keskimäärin muista suomalaisista juuri mitenkään. Täällä asutaan ja eletään kuten muuallakin ja keskimääräiset elämänarvot ovat tismalleen samat kuin muuallakin Suomessa. Olen pahoillani, jos junan tuomia helsinkiläisiä vi*tuttaa.. ja jos te olette tamperelaisia, niin tuo vitinä on kaksin verroin säälittävämpää, sillä eikö se ollut Tampere joka meni Turusta ohi, eikä toisin päin, mistä katkeruus?

    • San Benito

      Ette ole mitään muuta pahaa tehneet kun syntyneet...

      • fuzzyflygeezer

        Tiedät varmaan, että trollaaminen on se mitä mielisairaat tekevät vi*tutuksessaan. Sinua vi*tuttaa ja haluat levittää pahaa oloasi netissä.


    • Hirvensalo

      Sivusta seuranneena, fuzzyflygeezer on ainoa jota kenkuttaa. Ymmärrän, se koira älähtää johon kalikka kalahtaa. Etkö ole saanut tarpeeksi keskiolutta Runosmäen kuppiloista?

      • fuzzyflygeezer

        Hoida omat asiasi tai odota vuoroasi, minä hoitelen tämän mielenvikaisen nettikiusaajan.


    • A. Potila

      Onko pussyflygeezerillä jäänyt lääkkeet ottamatta, vai ovatko liian mietoja kun noin hermostuttaa? Minusta Wizzair ansaitsee vuoden lentoyhtiöpalkinnon! Täydet koneet aina Puolaan, ja tyhjänä hakemaan Turusta uusi lasti!

      • fuzzyflygeezer

        Vaihda vaan nimimerkkejä. Mahtaa olla kova homma avata uusia igcognito-ikkunoita, että voi äänestää omia kommentejaan. Ihan kuin minun pitäisi uskoa, että tämä melkein aina kuollut palsta olisi nyt yhtäkkiä täyttynyt lukijoista ja vastailijoista :D

        Mahdat pitää muita ihmisiä aivan vi*tun tomppeleina eikös vaan. Sellaisia te narsistit olette. Ja jos joku viesteistäni sattuisi menemään väärälle henkilölle, ei se mitään. Tiedän, että myös oikea henkilö lukee tämän


      • fuzzyflygeezer
        fuzzyflygeezer kirjoitti:

        Vaihda vaan nimimerkkejä. Mahtaa olla kova homma avata uusia igcognito-ikkunoita, että voi äänestää omia kommentejaan. Ihan kuin minun pitäisi uskoa, että tämä melkein aina kuollut palsta olisi nyt yhtäkkiä täyttynyt lukijoista ja vastailijoista :D

        Mahdat pitää muita ihmisiä aivan vi*tun tomppeleina eikös vaan. Sellaisia te narsistit olette. Ja jos joku viesteistäni sattuisi menemään väärälle henkilölle, ei se mitään. Tiedän, että myös oikea henkilö lukee tämän

        Huomenta kaikille! Heräsin just, ja kohta täytyy lähteä lähikuppilaan aamuolusille.


    • Piispanristi

      Pussyfly vois pistää ton korkin kiinni... Pelaatko Tepsissä kun olet yhtä surkea?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      73
      7462
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      71
      7236
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      152
      5896
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      54
      4847
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4129
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3810
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3447
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3358
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      80
      2843
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      209
      2492
    Aihe