K-Ryhmä käyttää katteettomiin mainoksiin hirvittävät summat rahaa. Valtavat värimainokset putkahtavat postilaatikkoihi 2 kertaa viikossa, sanomalehdistä voit lukea samat mainokset kissan kokoisina. Kun menet kauppaan täällä Ugissa, ei tarjoustuotteista näy vilaustakaan, ja jos jotakin sattuu löytämään, viimeistään kassa ottaa siitä väärän hinnan. Kannattaisiko ennemmin laskea ruoan hintoja vielä lisää kuin mainostaa olemattomia tuotteita?
Seuraavan kerran kun Supermarketissa ei ole heidän mainostamaansa tarjoustuotetta, jätän ostoskärryni siihen paikkaan ja siirryn S-Markettiin!
Paikallinen "super"market
21
205
Vastaukset
- ghrowfull
Vois toi K-Supermarket panostaa muutenkin vähän tohon tarjontaan ja sen laatuun. Ei oo kauheen kivaa kun ostaa vaikka hedelmiä tai tomaattia, niin seuraavana päivänä osa on jo homeessa vaikka oikein säilyttää. Usein siellä myös löytää niistä hedelmä- ja vihannestiskeistä homeisia vihanneksia ja hedelmiä ja kun näistä jollekin liikkeen työntekijälle mainitsee on vastaus aina 'joo, katotaan jossain vaiheessa.'.
En käy tuolla kuin äärimmäisen pakon edessä. - ilmankos kaikki
älykkäät ovat jo ajatsitten muutaneet pois.Uki on muutenkin kallispaikka asua ja muutenkin huonossa maineessa sentakia että hinnat ovat täällä yläkantissa.
- Outolintuko
Köyhälle kaikki on kallista. Se ei ole älyn kanssa tekemisissä. Mutta se kertoo älystäsi jotain kun käyt täällä kirjoittelemassa.
- entinen asiakas
Outolintuko kirjoitti:
Köyhälle kaikki on kallista. Se ei ole älyn kanssa tekemisissä. Mutta se kertoo älystäsi jotain kun käyt täällä kirjoittelemassa.
Kuten myös :)
- ex asiakas
Minäkään en ole mainitussa kaupassa käynyt yli 5 vuoteen, enkä mene
.
tuotteiden laatu ollut juuri sellaista, kuin aikaisemmissa viesteissä kerrotaan.
Tarjoustuotteet aina loppu. ym. ym. - Tuppukylä
mikä Tuppukylä hinnat yläkantissa ei kannata ylistää sen kylän hyvyyttä
- Eka fanni
Itse käyn aina Ekamarketissa. Samalla reissulla saa vaatteetkin, jos tarvitsee.
Ei se Supermarkettikaan mikään huono kauppa ole, mutta hintavertailujenkin (mm. IS) perusteella K-ryhmän kaupat on vaan kalliimpia kuin toiset kaupparymät . Tosin esim tuoretiskit niissä on yleensä kieltämättä hyviä, ja kassojakin on usein riittävästi.- ent.as
Tämän paikallisen marketin "tuore"tiskillä tungetaan pussiin aina ne vanhimmat tuotteet ja jos pyydät edestä tuoreempia, näytetään niin hapanta naamaa, että ne tuoreemmatkin pilaantuvat.
- Perttipekka
Ekamarketissa - oletkin sitten haamukirjoittaja, kun Ekamarket on ollut suljettunakin jo yli vuoden.
- Kysymysmerkki
Ja eikös se ollut loppuaikoina Euromarket?
- MummoAliselta
Oli se. uudenkaupungin suurin suru on sen lopettaminen. Siellä oli rento ja mukava tunnelma. Myyjät hymyilivät alati ja olivat palvelualttiita. Kahvituspäiviä oli useasti ja nisusen kera oikein. Kermaa oikein nekassa..
- Eka marketti
laitto jo ajatsitten lapunluukulle.
- Tarkkanasaaolla
Olisko mahdollista että on sekaannusta Rantakadun ja Itäpollarin K-kauppojen välillä ?
Sillä heillä ei ole samat tarjoukset- äityliini2
Juu ei ole. Niin paljon tunkevat mainoksia postiluukusta, että kyllä selviää kuka mitäkin mainostaa. K-Marketissa on aina ollut tarjoustuotteita kun olen heillä asioinut, Itäpoijussa ei.
- nostan
Ylös
- Marja-Kyllikki
Käyn usein Ukissa ja asioin Itä-Poijussa.Kauppa on erittäin hyvä.Arvostelijoiden olisi syytä käydä muualla vertailemassa kauppojen tasoa,että oppisivat olemaan tyytyväisiä ko.paikan tasoon.
- apuriina
Supermarketin kassalla saa olla tarkkana, tahtovat aina "unohtaa" päivittää tarjoushinnat kassajärjestelmään. Lähes joka kerta on joku hinta ollut väärin ja aina yläkanttiin.
- onkin
Mikä
- pettynyttaasen2
Ja sama peli jatkuu ! HUONO kauppa.
- onkin
Moni aina paljon sitä niin täällä nykyään tosi
- parannus
Miksi ette soita tai laita mailia asiakaspalveluun tai suoraan kauppiaalle. Ei asiat parane täällä ruikuttamalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802190- 1751811
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701682Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1081492Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise251469- 1051165
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1621085Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771063Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,57910Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud234903