ÄLKÄÄ KAIKKI HAUKKUKO

IHAN TURHAA VAAN HAUKKUU. tommoiset jurris sekoilut voi painaa villasella. HYVÄ KIMI ÄLÄ LANNISTU.
5803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei ole mikään puolustus.
Eikä tuo Kimi nyt vielä ole edes maailmanmestari (jos koskaan onkaan) joten turhaa melua koko pikkupojasta joka ei osaa vielä edes puhua vaan mutisee jotain kösittämätöntä toisesta suupielestään.

Sama onko jurris vai selvinpäin ei sanoista selvää saa. Pikku nousukas joka voi tipahtaa minä hetkenä hyvänsä

Äänestä

Jos ravintola ei olisi ollut Suomalaisen omistama ja siellä esiintyjänä kotimainen artisti, niin olisikohan siitä tullut näin suuri uutinen kotimaassa. Ihmettelen niitä Suomalaisia turisteja jotka ensin taputtavat selkään ja kehuvat, syövät ja juovat Kimin laskuun ja sitten antavat lausuntoja ja ottamiaan kuvia lehdistön käyttöön. Todella raukkamaista.

Äänestä

Kyllähän tuollaiset jurrissa sekoilut voi painaa villaisella. Tosiasia on kuitenkin se, että tämä koko F1 rahoitus tulee mainonnasta. Itseasiassa koko lajilla ei mitään arvoa ilman tätä. Mikään yritys ei pistä moisia summia vaan nähdäkseen kuinka lujaa ne menevät. (Joskus lajin alkuaikoina asia ehkä oli osittain toisin.) Se ajaako joku suomalainen kovaa ei paina paljon jos kuskin julkisuuskuva on kovin negatiivinen. Vaikka tuollainen reippaasti viinaa vapaa-aikanaan ottava "raikulipoika" onkin joillekin suomalaisille juuri se "oikea sankari ja kova härmänjätkä", en usko tuo kuva vastaa sitä mitä esim MB ja West tuotteelleen haluavat. Yleisesti nuo "jurris sekoilut" nähdään osana jo pitkälle edennyttä alkoholiriippuvuutta. (Sitä ei siis enää onnistuta peittämään.) Yleisesti asenne alkoholisoituneita kohtaan on lähinnä säälivä (paitsi ehkä Suomessa). Tällaisen esikuvan en usko sopivan oikein hyvin MB:n ja tuskin myöskään West:n tuotekuvaan. Tällä tasolla kuskista varmaan tulee aika kiusallinen tapaus, josta halutaan jotenkin hiljaisesti irtautua. Eihän nyt "sairasta ihmistä" voi näyttävästi poiskaan potkia. Kyllä Kimi varmasti hyvä kuski on. Kieli- ja esiintymistaitokin on aivan OK ja kehittyy iän myötä edelleen. (Toivottavasti pysyy kuitenkin edelleen persoonallisena.) Tuohon viimeaikaiseen julkisuuteen ei varmaan kenelläkään F1 kuskilla ole pitemmän päälle varaa.
Mutta kuten sanoit: "HYVÄ KIMI ÄLÄ LANNISTU". Pidä kuitenkin mielessä että: ajaminen on vain osa ammattiasi, vielä et kuulu suuriin, kukaan ei ole korvaamaton vaikka siltä juuri viinapäissään saattaakin tuntua.

Äänestä

..31 vuotias..? Huhhuh..

Äänestä

totta.kaikki nyt joskus saa vähän juoda

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S.E.ITÄKESKUS.M31 kirjoitti:

IHAN TURHAA VAAN HAUKKUU. tommoiset jurris sekoilut voi painaa villasella. HYVÄ KIMI ÄLÄ LANNISTU.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu