http://www.moottori.fi/liikenne/jutut/autojen-laatuerot-julki/
AUTO BILD -LAATURAPORTTI 2014
7
338
Vastaukset
- i30 mään
Jostain syystä KIA oli noussut nyt ensimmäistä kertaa Hyundain ohitse tuossa autobildin laaturapotissa vaikka niillähän on sama tekniikka. Mikähän oli syynä moiseen?
- ccss
Olisko 7 vuoden takuu ?
Pitkä takuu ei tarkoita automaattisesti hyvää laatua eikä sitä ,että takuu korvaisi heikkoja paikkoja! Onneks näitten myynti on sakannu Suomessa on ihmiset huomannu et niitä on kustu linssiin ! Myynnin lasku 36% 1240kpl!
- Parhaat-
Paremmuusjärjestys
Sija Merkki Arvosana
(1–5)
1. Toyota 2
2. Mazda 2,29
3. Volvo 2,33
4. Honda 2,43
4. Kia 2,43
6. Hyundai 2,57 - Keke-
Hyundain sijoitus edelleen hyvä. Onhan 20 automerkkiä kyseessä joihin vertailu tehtiin.
Mersujen ja BMW.n edellä olo on aika hyvä saavutus.
- Kekezz
Ne mielikuvat Mersuista ja Audeista on vaan ihmisillä kovin syvällä. Kyllä Hyundai tekee laadukkaita autoja ja ohittaa todella monen merkin. Mielikuvat vaan on konservatiivisessa Suomessa todella lujia näiden valtamerkkien suhteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425811Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464312SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593199SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482406Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?332277Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422049En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81104