Valokuitu. Malli kouvola

Suomessa on piilotettu kaapeleita hirvittävä määrä. Täten pitäisi olla helppo laskea kustannukset etukäteen. Mutta ei täällä. Liittymien myynti on toiminut yli tavoitteen, kaikki ei kuitenkaan ole valokuitu liittymää saaneet. Nyt homma jumissa ja rahaa haetaan kunnan avulla.
Miksi aina täällä. ?
489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eihän valokuitua saa keskusta-alueellakaan kotiinsa. Maaseudulla sen voi sentään asentaa omalla kustannuksella mutta sama ei kaupunkialueella onnistu.

Äänestä

Mikäköhän rahastus tämäkin lienee. ??

Äänestä

Hintaansa nähden turha ja tarpeeton.

Äänestä

Kouvolan jäähallissa on muuten kävelypäivä kerran viikossa, siellä radalla, kannattaa käydä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirottu kylä kirjoitti:

Suomessa on piilotettu kaapeleita hirvittävä määrä. Täten pitäisi olla helppo laskea kustannukset etukäteen. Mutta ei täällä. Liittymien myynti on toiminut yli tavoitteen, kaikki ei kuitenkaan ole valokuitu liittymää saaneet. Nyt homma jumissa ja rahaa haetaan kunnan avulla.
Miksi aina täällä. ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu