Puutostautiko?

mistähän johtuu kun on välillä kauhee himo syödä rouskuttaa spakettia suoraan pussista ilman keittämistä...joskus menee puolikiloa päivässä! joku puutostautiko?
2361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä mistä johtuu, mutta kauhealta kuulostaa. Siis hampaiden puolesta... eivät kai ne kaikkea narskuttamista kestä. muuten pahe kai viaton.

Äänestä

Älä hyvä luoja sentään syö kuivaa spagettia!!! se turpoaa vatsassa ja olet todella vaarassa!!! Pahimmillaan ne turpoavat niin että mahalaukkusi repeää josta seuraa välitön kuolema. Todella, nyt ne spagetit mäkeen jos et saa niitä keitettyä! Hanki baby-porkkanoita, parempi vaihtoehto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Janna kirjoitti:

mistähän johtuu kun on välillä kauhee himo syödä rouskuttaa spakettia suoraan pussista ilman keittämistä...joskus menee puolikiloa päivässä! joku puutostautiko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu