kannettava pelikäyttöön

ostin kannettavan pari viikkoa sitten ja se ei oikein toimi pelatessa tai se pätkii niin v...i! voiko kannettavaan ostaa uuden näytönohjaimen tai muuten parantaa pelattavuutta?????
81817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kannettavia ei voi päivittää. Jos niillä haluaa pelata niin pitää enne kuin ostaa tarkkaan tutkia mikä soveltuu pelikäyttöön. Jos hahluaa pelata UUSIA pelejä åarhaiten sopii sellainen jossa on näytönohjaimena uusi ATI piiri, esimerkiksi MOBILITY RADEON 9800, tai jopa MOBILITY RADEON X800 (jolloin pitää olla PCI Express kannettavassa)

Joten sinun tapauksessa et voi muuta kun yrittaa vaikka palauttaa koneen ja ostaa toinen.

Äänestä
  • eikö biossista voi muutella mittään?

    Äänestä

  • hannu kirjoitti:

    eikö biossista voi muutella mittään?

    Ei sellasta, mikä auttaisi peleissä. Ainoa mitä voit tehdä on lisätä muistia, jos mahtuu. Se vaikuttaa jonkun verran.

    Äänestä

  • Olen ostamassa kannettavaa, mutta tahtoo olla vaikeuksia löytää konetta jossa olisi Mobility Radeon X800 näytönohjaimena. Tietääkö kukaan, mistä koneista sen löytäisin..?

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Olen ostamassa kannettavaa, mutta tahtoo olla vaikeuksia löytää konetta jossa olisi Mobility Radeon X800 näytönohjaimena. Tietääkö kukaan, mistä koneista sen löytäisin..?

    X800 ei ole tullut vastaan. Acerin Aspire 1800 malleissa on X600 (64 Mt)

    Äänestä

Kannettavat ei yleisesti ottaen ole kovin hyviä pelihommiin. Itellä on pelit toiminu yllättävänkin hyvin vaikka en sitä siihen käyttöön hankkinutkaan.

Koneena HP nx 9105, AMD athlon xp-m 3000 , 512mb ram, nvidia geforce 4 420 go 32mb (ei jaettu).

Ei takkuile edes NFSU 2 jos ei ihan kaikkee laita täysille...

Äänestä
  • Siinä koneessa ei siis takkuile edes NFSU 2, mutta tietääkö kukaan miten mahtaisi käydä tämän

    HP Pavilion zv5236EA Athlon XP2800 15"XGA 2x256MB 40GB GeForce4 440 Go/64MB

    kanssa, kun se on halvempi. Onhan siinä huonompi prosessori, mutta eikö näytönohjain ole sitten parempi?(suurempaa lukua ihmettelen) Itse en todellakaan tiedä ja siksi kysynkin, jos joku nimittäin tietäisi, eikä vain veikkaisi kuten yleensä jotain kysyttäessä.

    Äänestä

Osta IBM R50P joka on suunniteltu CAD-mallinnukseen. Luulisi jotenkin sopivan pelikoneeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannu kirjoitti:

ostin kannettavan pari viikkoa sitten ja se ei oikein toimi pelatessa tai se pätkii niin v...i! voiko kannettavaan ostaa uuden näytönohjaimen tai muuten parantaa pelattavuutta?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu