projekti roskapostitusongelman vähentämiseksi:

anonymous

2

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Spammia inhoava

      Innostuin tästä ja latasin itselleni "Make love, not spam" -näytönsäästäjän, joka pyörikin eilisen (2.12.) koko ajan. Mutta tänään palvelussa on ollut jotain outoa: kun näytönsäästäjä aktivoituu, tulee vain taustakuva ja teksti "STAY TUNED". Kun prosessi on ollut käynnissä, aikaisemmin näytössä on ollut spammipalvelimien "pommittamista" symboloivaa grafiikkaa sekä myös statistiikkaa - nyt ei siis sitäkään näy.

      Linkki www.makelovenotspam.com/intl ei toimi enää, samoin Lycosin kotisivuilla ei puhuta enää mitään koko projektista.

      Olisiko siitä löytynyt kuitenkin joku bugi, jonka takia palvelu olisi suljettu? Tai - pahempaa - onko joku spammeri keksinyt murtautua Lycosille ja sulkenut sen...?

      • Spammia inhoava

        Itse itseäni täydentäen: tuosta yläpuolelta löytyi nimimerkin "Lue myös" laittama linkki, tässä:

        http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=14&news_id =38211

        Eli nurinhan se palvelu toistaiseksi on. Kiitos nimimerkille "Lue myös" linkkivinkistä ja lisävalaistukseta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe