helpompia tuomioita, mitä ruotsissa, ja norjassa. naurettavan helpoja
Suomessa on muuten
alempi tuomari
657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mitä eroa on murhalla, ja tapolla. Montako se Esa pani kylmäksi ?.Ja paljonko tuli tuomiota ?
Yritän lukea lakia, mutta on vaikiaa. Pitäisikö vaihtaa alaa ?
Eikö kaaleen tyttö saa opiskella, mikä siinä on pahaa ? No pitäisikö kaalon tytön, vain olla opiskelematta ? Olen kuullut, että Tampereella on yksi juuli tuomarina . Miksen minä saisi opiskella ?
Onko minut nyt sekoitettu johonkiin toiseen ? Eikö tämä todista, että olemme ajassa jäljessä jopa somaleita. Ei hän Saudi Arabiassa, nainen saa missään mudossa ajaa autoa, mutta opiskella saa. Miten tuo Tuomari sana koski täällä määrättyjä kaaleita ?
Miksi ? Mitä he ovat oikiasti tehneet ? Varmaan jotain inhottavaa, koska oli niin tulen arka aihe.Eikö nuori nainen saa kirjoittaa tälle palstalle ? Heti nousi rankka meteli täällä palstalla, kun mainitsin sanan TUOMARI. Se on vain yksi niin monesta ammatista. Eikö kaaleen naisella saa olla ammatia ? Hullua, sanon minä. Sitten tuli tuo soija Pekan haukumiset. Kaa. Onko tuommosta ihmistä edes olemassa. Olette rankkoja kaaleita. Ja tuo ihminen kuulemma on Costa Del Sol. Se on muuten Espanjassa tuo paikka. Pitkä aurinko ranta, on paljon suomalaisia siellä.Joku saa kirjoittaa, mitä vaan törkeyksiä tälle palstalle, mutta jos tyttö kirjoittaa, niin kaaleet rupiaa haukkumaan syyttömiä ihmisiä. Hullua , sanon minä
Älä välitä. Hän joka tulee, niin Hän erottaa vuohet lampaista. Ja kaikki saa ansiodensä mukaan. Hän on Tuomari, jonka tuomiosta ei voi valittaa
Menkää sitten sinne! Ruotsiin ja Norjaan! Mitä täällä itkette.
mikä on helppo tuomio??