Miehille haluaisin sanoa että voisi olla jotain käytöstapoja. Heti kun laitan vähänkin tiukemman puseron kaikkien pitää tuijottaa rintoja. Mitenkään paljastavasti en pue. On inhottavaa keskustella jonkun kanssa jos hän vain tuijottaa rintojani. Ehkä se pitää pitää aina löysiä vaatteita.
Ne on vaan rinnat!
Ne on vaan rinnat!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Moi . laita ihmeessä mulle kuva niistä jos ne kert on niin vastustamattomat.?? Jutellaan sitt lisää niin osaan puhua kokemuksella.
[email protected]
Valitettavasti mekin olemme vain ihmisiä. Se on meille vastakkaiselle sukupuolelle enemmän vaistonvarainen refleksi kuin pakkomielle. Jos on kerran näyttävä varustus, ole ylpeä siitä. Yritän kyllä pitää katseeni silmissä keskustellessa mutta sille ei voi mitään jos katse hetkeksi karkaa. Ei sillä totisesti pahaa tarkoiteta. Löysempi vaatetus tietysti helpottaa keskustelua. Kaikkea hyvää sinulle. Koita kestää.
Olen huomannut itsekkin, että jos tytöllä on kauniit rinnat niin keskustellessakin katse saattaa aivan vahingossa harhautua niihin, vaikka yrittää katsoa silmiin. Jos näin tapahtuu usein, niin voitte olla ylpeitä näyttävistä rinnoistanne. :)
lässyn lässyn... Älä laita niitä tiukkoja paitoja sit jos et katseita kestä, ja lopeta tollanen turhan päivänen valitus. Sulla on sitten SUUURET ongelmat, miten sä selviät? Sulla on tosi rankkaa...
Oon sun kanssas samaa mieltä.. Mulla tulee kans aina kauheen kiusallinen olo kun joku puhuu mulle ja kattoo samalla mun tisuja.
Eikä sen paidan edes tarvi aina olla iso-kauluksinen vaan miehet kattoo silti.
Ei siinä mitään on kivaa omata pyöreät C-kupit, mut puhuessa vois edes uskottavuuden nimissä katsoa kasvoihin :)
Ehdotan lähempää tuttavuutta.
Olis kiva ottaa nokoset pää sun
rintojen päällä.
on tää sama asia huomattu, mut ei se mua kyllä totta puhuen pahemmin häiritse. huvittaa vaan. (:
onhan se niin että miehet välillä katsoo vain rintoja jutellessaan, mut onhan se toisaalta ,myös imartelevaa, yleensä vain nauran niille... :) Mut joskus ois kiva kyl puhuu ihan niinku asiaa, ja sillon ei ole ehkä kaikein paras ratkasu et kattelette naisten rintoja! ;) Mut ottakaa kantaa!
varmaan joku a-kuppi jos ajattelet rintoihin tuijottelun olevan imartelevaa?
Jos on baarissa tiukempi paita päällä niin naiset tulee koittaamaan käsivartta ja ihmettelemään lihaksia. Aluksi oli ihan kivaa, mutta ei enää. Ole iloinen, että äijät vaan katselee.
Löysät vaatteet on jeesss...; )
mä en koko ajan ainakaa katsois sun rintoja mut mä voisin tehä kaikkee muut kivaa