Onko ulkopaikkakuntalaisella mitään mahdollisuutta saada Helsingin kaupungilta venepaikkaa? 2.75 leveän paikan tarvitsisin.
Venepaikka Helsingistä.?
12
258
Vastaukset
- 6+20
Käsittääkseni aika hyvät mahdollisuudet, jos sijainnilla ei ole suuremmin merkitystä. Käyt vain LIV:n asiakaspalvelussa siinä Kisahallin takapuolella täyttämässä hakemuksen. Tarkemmat tiedot löytyy Stadin nettisivuilta. Veneily on kohdan "ulkoilu" alla.
- Porkkala
Lähteelästä sai helposti ainakin ennen. Tosin sinne on pitkä matka ja perilläkin pitää vielä kävellä kilometri kamojen kanssa.
- hesalainen 4
kysele Helsingin liikuntavirastolta asiaa. Yksityisiin venekerhoihin kyllä pääsee, hinta on kalliimpi kuin hesalaiselle.
- 6+20
Se kalliimpi hinta koskee laituripaikkaa. Sama 50% korotus niin seuran kuin Liikuntavirastonkin laiturissa. Paitsi jos seuralla on omat eikä kaupungilta vuokratut laiturit, niin sitten ei sitä korotusta varmaan ole. Seurojen liittymismaksut ovat samat niin stadilaisella kuin ulkopaikkakuntalaisellakin (muu olisikin laitonta).
- Lohenuistelu.
Hakemus viety Helsingin liikuntavirastoon, tiskillä oltiin nihkeitä kun kyseessä ulkopaikkakuntalainen.
Pajalahteen ja laivalahteen ei kuulemma mitään asiaa, ne olivat ykkösvaihtoehtoina. 10 eri satamaa tuohon merkattiin.
Mutta mahdollisuuksia kuitenkin on paikka saada vai??
Kuinka usein näitä anomuksia käsitellään? vasta keväällä vai?- Kerholainen
http://www.pvk-ry.fi/liittyminen.php
Tässä yksi vaihtoehto. Kerho toimii Vuosaaren sillan vieressä. - Herttoniemi1
Laivalahdella tarkoitat ilmeisesti Herttoniemen rantaa, on kuulema halutuin paikka johtuen asukasluvusta. Missä tuo Pajalahti on ?
- Pelllimies_Kurusta
Pajalahden puisto ainakin on siinä Lauttasaaren sataman vieressä. Mahtaisko sitten olla se.
- köyhäneikannataveneillä
Jos ei ole ihan pakko pihistellä, niin Keilasatamassa on asiallisesti hoidettuja ja siistejä paikkoja Newportissa. Saa ostaa omaksikin.
- KYSsäri
KYS:illä on aina hyvin tilaa, joskin edellyttää tiettyä yhteisöllisyyttä. Kivaa on suurin osa ajasta!
- meive
Meilahden veneilijät. Halvempi kun kaupungin paikat, vaikka asuisit lapissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863