Mul on ollu koira nyt 7 vuotta ja lähen kuudeksi viikoksi kreikkaan...unohtaako koirani mut sillä aikaa :( ?
Unohtaako koirani?
=(
7335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
unohda ikinä . Mene vain rauhassa kyllä sinut muistaa aina ja on tosi innoissaan kun tulet takasin . Hyvää reissua sulle ;D
Toivottavasti koirasi on hyvässä hoidossa sillä aikaa kun reissailet maailmalla. Nauti siellä elämästäsi vain rauhassa. moi
Kun mun systeri lähti lomalle, ja jätti koiran hoitooni, se oli siskon palattua silleen mun systerille, että: Et oo enää mun kaveri, toi on paljon parempi, ja oli sitten vaan mun viekussa. Mutta kyllä se sitten leppyi ja oli taas siskon kanssa. Taisi vaan näytellä. Mutta ei se kyllä ollut ainakaan unohtanut.
Ei se unohda! On varmaan tosi innoissaan kun tuut takaisin. Ehkä vähän loukkaantunut, mutta iloinen kun tulet!!
No ei se sua unoha.Koirasi kaipaa sinua varmaan yhtä paljon kun sinä koiaasi vai mitä?
ei varmaankaan soita sille suomeen nii saat lohtuu!!! hauskaa matkaa!!!! T [email protected]
Sanonpa minäkin sen vielä kerran.
Itse olen matkustellut paljon ja ollut pisimmillään poissa 4 kk yhteen menoon. Aina ovat muistaneet ja ilolla vastaan ottaneet. Sen ne kyllä ovat oppineet, että kun matkalaukkua ruvetaan ottamaan esille niin masentuvat ihan silmin nähden.
Kerran olin poissa kolmisen viikkoa ja kun tulin takaisin ja hain koiraani hoidosta siltä pääsi todella surkea itku. Sylissä istui koko päivän. Saatat arvata, että kyllä emännälläkin oli tippa linssissä. Lisäisin tähän vielä, että hoitopaikka oli tuttu ja turvallinen, eikä ollut osoittanut mitään ikävän merkkejä koko aikana.
Kiitos vastauksista, ne huojenti mun oloo tosi paljon :) meinasin jo perua koko matkan asian takia. Tuntuu silti kauhealta jättää koira ja tulee kauhea ikävä ...soitan sille joka päivä :)
Kiitos!!