helpoiten turkkiin

Tiedätkö miten pääsen turkkiin helpoiten? aurinkomatkoilla ym..ei matkoja olen taas kun vasta ensi maaliskuussa, myydäänkö jossain pelkkiä lentoja ja tietääkö joku niiden hintoja? alanyaan pitäisi päästä.
131060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kirppu voisi tietää miten pääsee turkkiin. Jos taas haluat tietää miten pääsee Turkkiin, soita johonkin matkatoimistoon.

Äänestä

Helsinki-Budabest-Istanbul-Alanya. Yksi yöpyminen välissä.

Äänestä

Area matkatoimistolta. Esim Helsinki-Bryssel-Ankara 480e. Matkan kesto n.9.5h.

Äänestä
  • Unohtui:)
    niin ja sitten Ankarasta vaikka bussilla Alanyaan.

    Äänestä

eikö pääse millään suoraan antalyaan? josta voisi mennä bussille alanyaan? oliko hinnat meno vai meno-paluu hintoja? onko turkkiin muka niin vaikea päästä että joutuisi matkustamaan aina esim. aurinkomatkojen kautta jotta tulisi ns. halvemmaksi?

Äänestä
  • vaihtoja ei näin talviaikaan Antalyaan pääse :( Itse olen menossa joulukuussa pariks viikoks Alanyaan ja varasin Arealta SAS:in lennot Istanbuliin. Vaihto on Frankfurtista ja minun miekkonen hommaa Turkin päästä jatkolennot Istanbul-Antalya välille. Istanbulin lennoille tuli hintaa veroineen ja käsittelykuluineen 333,84 euroa! Istanbul-Antalya väliselle lennolle tulee hintaa Turkista ostettuna n.70 euroa (jos en ihan väärin ymmärtänyt).
    Jos Suomen päästä hommaa lennot Helsinki-Antalya välille niin hintaa tulee vajaa 800 euroa (ainekin Arealta). Eli kannattaa lentää johonkin muualle, kuten Istanbuliin. Tietty matkoihinkin menee oma aikansa.... :(

    Äänestä

Kysypä hesalaisesta matkatoimistosta nimeltä Etelämatkat. He ovat erikoistuneet nimenomaan Turkin matkoihin ja monet muut matkatoimistot välittävät lippuja/matkoja nimenomaan heidän kauttaan.

Äänestä
  • kiitos paljon tiedosta täytyypä etsiä tuon paikan numero ja soittaa!

    Äänestä

  • sini kirjoitti:

    kiitos paljon tiedosta täytyypä etsiä tuon paikan numero ja soittaa!

    löytyykö numeroa

    Äänestä

  • tarvii kirjoitti:

    löytyykö numeroa

    helpoiten turkkiin
    sini 30.11.2004 20:10

    ketju on vuodelta 2004! ja joo kyseinen toimisto teki konkurssin jo monta vuotta sitten, valitettavasti.

    Äänestä

  • tarvii kirjoitti:

    löytyykö numeroa

    010 289 9220

    www.etelamatkat.fi

    Äänestä

  • 2004? kirjoitti:

    helpoiten turkkiin
    sini 30.11.2004 20:10

    ketju on vuodelta 2004! ja joo kyseinen toimisto teki konkurssin jo monta vuotta sitten, valitettavasti.

    Ei ole tehnyt konkkaa. Sekoita nyt sen johonkin toiseen. Lissun firma vaan ei ole niitä halpamatka toimistoja ja siksi ehkä tuntemattomampi. Palvelu on aina ollut priimaa.

    Äänestä

Deturilla on kyllä keskitalvella matkoja istanbuliin. auttaisiko se ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sini kirjoitti:

Tiedätkö miten pääsen turkkiin helpoiten? aurinkomatkoilla ym..ei matkoja olen taas kun vasta ensi maaliskuussa, myydäänkö jossain pelkkiä lentoja ja tietääkö joku niiden hintoja? alanyaan pitäisi päästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu