Kone sammuu ja käynnistyy itsekseen??

Ad-Aware, Spybot, Spy Sweeper, AntiVir, Panda Online Scan ja Microsoftin Sasser-poistotyökalu antavat puhtaan tuloksen. Mistä ihmeestä etsin pöpöä seuraavaksi? Käyttis Xp, ZoneAlarm ja AntiVir suojana.
91094
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ETTÄ VAIKUTTASKO SIELTÄ MUUTTAA JOTAIN.

Äänestä
  • ..asetukset ok, vika ei siellä(kään) :(

    Äänestä

Sama ongelma kuin itselläni, että kun jotain ohjelmaa käynnistää. Itsellä kone sammui aina peleissä jotka toimivat ilman levyjä. Tuli virhesanoma 0x0000008e plus kaikkee muuta. Ongelma ilmestyi heti kun olin päivittänyt ZoneAlarmin, ja kun suljin ja lopulta poistin sen ongelma hävis. Zonealarm on aiheuttanut kuulemma ongelmaa muillakin.

Äänestä
  • ..on nimenomaan tosta mun pelikoneesta. Mutta, mutta Zonessa viimeisin versio, samoin kuin nois muissakin...Minkä otit Zonen tilalle?

    Äänestä

  • Leppäkerttu kirjoitti:

    ..on nimenomaan tosta mun pelikoneesta. Mutta, mutta Zonessa viimeisin versio, samoin kuin nois muissakin...Minkä otit Zonen tilalle?

    Turha luopua hyvästä muurista vaan haet vanhemman version siitä jos edes siitä johtuu. Epäilen että ei muurista johtuvaa lainkaan.

    Äänestä

myös johtua prosessori lämmöistä. tarkista pyöriikö kaikki tuulettimet. useimmat emot sammuttaa automaattisesti koneen jos lämmot nousee liian ylös.

mulla sammuili joskus kans vähän välii, mutta sen syynä oli lovesan viirus. siinä tuli aina ilmotus että "koneesi sammuu 1 minuutin päästä. tallenna kaikki tiedot"

Äänestä
  • ...taitaapi olla ok nekin... Tää ei anna ilmotusta sammumisesta, etanaksi aikoo kai muuttua :(

    Äänestä

Oletko asentanut SP 2:n, kuulemma sekin voi aiheuttaa tuollaisen vian. Voit joko poistaa päivityksen tai käydä katsomassa mahdollisia muita ohjeita microsoftin sivuilta.

Äänestä
  • ...en oo tarkotuksella sitä asentanut, laitoin eston. Nyt tää alkaa olla hidas kuin mikä :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leppäkerttu kirjoitti:

Ad-Aware, Spybot, Spy Sweeper, AntiVir, Panda Online Scan ja Microsoftin Sasser-poistotyökalu antavat puhtaan tuloksen. Mistä ihmeestä etsin pöpöä seuraavaksi? Käyttis Xp, ZoneAlarm ja AntiVir suojana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu