Palstalle pitää muuten laittaa tuntomerkit. Pikku pupunen on sellainen, että se kävelee nopeasti ja kikattelee välillä.
Tuntomerkit
Nyt tunnistat itsesi
25335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Sopii ainaski muhun noi...
Mutta ei mulle kukaan täällä kirjoittele :)
Tunnistin heti, mutta kikattelenko muka niin paljon että sitä voi käyttää tunnisteena?
Enempää en voi kertoa, etten aivan täysin paljastu. Sellainen on pikku pupunen.
Näin on. Ehkä asianomainen kuitenkin tunnistaa itsensä ja tekee pian valituksen, jos ei kirjoittaja älyä lopettaa "ajoissa".
? Mä ainakin tykkään tuosta kirjoittajasta.
Ahistais olla pupunen , pakkomielteisen kohteena.
Taidat olla vaan kateellinen kun tiedät ettet itse ole se pupunen.
Mä en ainakaan tykkää, mutta onko sillä mitään merkitystä. Ei tietenkään.
Mutta ethän sä paljasta itsestäsi Yhtään Mitään. Tyypillistä palstakäytöstä, kohdetta kuvataan vaikka etunimillä tai muilla sadoille sopivilla "tunnisteilla", itseä kohtaan ollaan sitäkin hienotunteisempia ja pysytään hiirulaisina varjoissa.
Yksinkertaista...mutta totta...
en tod. sinulle mikään pupunen..hyi
En minä kikattele niin paljon muuta kuin silloin kun sinä olet lähettyvillä. Saat minut iloiseksi ja se on sellaista ihastuneen kikattelua. :)
Mitä ripeä kävelytyyli kertoo ihmisestä? Mistä muuten pupunen lempinimi tulee?
Mitä ripeä kävelytyyli kertoo ihmisestä? Kiirettä pupuhommiin.
Ripeästi kävelevä on pirteä ja iloinen ihminen.
Vaikka näkisit jonkun seksikkäänä, se ei kerro mitään hänen ajatuksistaan.
Kyllähän tässä koko viimeisen vuoden on tullut runsaasti hyvinkin paljon minuun osuvaa kuvausta sinulta mutta myös paljon ohi menevää. Helsinki? Sinua nuorempi? Jos nuo unohdetaan niin taidan olla aikalailla kopio "pupusestasi" Kaikki muistamani muut yksityiskohtia myöten osuu mutta en kylläkään ole kaipaamaani miestä nuorempi enkä mistään helsingistä. Kerrohan.. miksi vuosi sitten ketjusi olivat vihaisia ja pettyneitä mutta nyt lempeitä ja ymmärtäväisempiä?
sä ole se oikea, jos et tiedä? Muhun kyllä sopii Helsinki ja se että olen nuorempi. En vaan useinkaan halua vastailla näihin, kun täällä on kaikenlaisia uteliaita.
En ollut täällä vuosi sitten. Tulin vasta helmikuussa.
Varmaan en olekaan. Itseni kopioita lyötyy suomesta varmasti monia. Olen vain luonteeltani kaunistelemattomasti sellainen kuin tämä ap. on aikaisemmin kuvaillut. Aloittaja tuntui jutuissaaan enemän kyllä kärjistävän. Liekö halunnut tahallaa ärsyttää saadakseen kyseisen henkilön suuttuun :) Naurattaa silti lukea aika karujakin kuvauksia luonteesta ja teoista joka/jotka sopii muhunkin... Tuo kävelytyyli sekä kikattelu on taas yksi lisä siihen mikä sopii. Olen tässä erinäisistä syistä johtuen alkanut miettiin että eihän aloittaja minua voi tarkoittaa. Minä kaipaan kanssani saman ikäistä.
Miten tuo aloitus viittasi ikään? Siinähän oli vain maininta pikku. Sehän tarkoittaa jotain hyvin lyhyttä ihmistä.
En tarkoittanut tätä vaan tämän aloittajan aikaisempia ketjuja. Maaliskuussa 2014 muistaakseni sanoi että kaipaamansa on häntä hieman nuorempi. Lueskelin niitä tässä yksi päivä kun alkoi epäilyttään että eihän vain minua tarkoita. Jos lyhyttä tarkoittaa niin sekin täsmää minuun kyllä. Olen alle 158cm, mutta niin on moni muukin nainen suomessa.
Kävelen kyllä nopeasti, mutta en silloin kyllä yleensä kikattele.
Miksi hemmetissä täällä ei sallita space lainkaan!!
En kikattele, hiljakseen hihittelen ehkä ;)
Haluaisin olla sinun "pupunen" (lämmin ilmaisu:)