Näyttää uuden N-Gagen hinnat pudonneen. Ainakin meidän Prismasta saa jo alle 170 euron, ja netanttilasta jopa alle 160 euron pelin kanssa. Houkuttaa jo hankkia.
Tämä lienee Nokian vastaisku sille, että markkinoille on tulossa Nintendoa ja Sonyä? Tosin niitä vastaan on puhtaana pelikoneena vaikea kilpailla, mutta ilmeisesti toi Nokian pathway to glory -peli alkaa lopulta lunastaa niitä verkkopeliodotuksia.
N-Gage QD hinta
6
813
Vastaukset
- minä
Sen saa citymarketista 149 eurolla. Minäkin oon ehkä ostamas sen ku se on nuonkin halpa. Aion kyllä sen ostaa varmaan ennen joulua. Pitää ny kattoa.
- Mc-FreeZy
Teinä en ostaisi N-Gagea näin ruhtinaalliseen aikaan kun DS ja PSP julkaistaan aivan näillä hetkillä (melkein).
Ja hinnat ovat kummassakin NOIN 150-160€
Ja tehot paljon paremmat kuin kakessa ja pelit paremmat.
HUOM. ACHTUMN. HOX. Tämä oli minun mielipide. - Edirol
Mc-FreeZy kirjoitti:
Teinä en ostaisi N-Gagea näin ruhtinaalliseen aikaan kun DS ja PSP julkaistaan aivan näillä hetkillä (melkein).
Ja hinnat ovat kummassakin NOIN 150-160€
Ja tehot paljon paremmat kuin kakessa ja pelit paremmat.
HUOM. ACHTUMN. HOX. Tämä oli minun mielipide.Joo no makuja on toki monia. Ostin Anttilasta ja siihen tuli mukaan Fifa. Tosin sitä en ole juuri pelannut vaan tuota Pathway to gloryä. Yllättävän hyvin toimii myös moninpeli grps:n kautta, aivan loistava idea. Ja vaikka grps on periaatteessa melko hidas, kuten perus-modeemi, niin sitä ei lainkaan huomaa tommosessa vuoropohjaisessa sotasysteemissä. Suosittelen.
- mutta
Mc-FreeZy kirjoitti:
Teinä en ostaisi N-Gagea näin ruhtinaalliseen aikaan kun DS ja PSP julkaistaan aivan näillä hetkillä (melkein).
Ja hinnat ovat kummassakin NOIN 150-160€
Ja tehot paljon paremmat kuin kakessa ja pelit paremmat.
HUOM. ACHTUMN. HOX. Tämä oli minun mielipide.n-gagessa on myös hyvä puhelin sen pelaamisen lisäksi mitä ei löydy psp:tä tai ds:stä että siinä mielessä parempi tai ainakin hyvä ostos on n-gage.tuota sonyn uutta laitetta kyllä joutuu kuitenkin harkitsemaan vakavasti n-gagen lisäksi mutta ds saa jäädä kauppaan heti suosiolla pokemoniensa ja marioidensa kanssa koska en jaksa uskoa nintendon muuttaneen peli tarjontaa tähänkään laitteeseen niin kuin ei ole muuttunut 8 bittisestäkään tähän päivää asti.
- Mc-FreeZy
mutta kirjoitti:
n-gagessa on myös hyvä puhelin sen pelaamisen lisäksi mitä ei löydy psp:tä tai ds:stä että siinä mielessä parempi tai ainakin hyvä ostos on n-gage.tuota sonyn uutta laitetta kyllä joutuu kuitenkin harkitsemaan vakavasti n-gagen lisäksi mutta ds saa jäädä kauppaan heti suosiolla pokemoniensa ja marioidensa kanssa koska en jaksa uskoa nintendon muuttaneen peli tarjontaa tähänkään laitteeseen niin kuin ei ole muuttunut 8 bittisestäkään tähän päivää asti.
Niinhän se on että DS sällä on liian "lapselliset" pelit.
Ja N-Gage QD puhelimena ei riitä minulle, koska puhelimessa pitää olla 3-taajuus toiminto, koska olen paljon ulkomailla.
ÄLKÄÄ edes ehdottako minulle originaalia Gage =) - maario
Mc-FreeZy kirjoitti:
Niinhän se on että DS sällä on liian "lapselliset" pelit.
Ja N-Gage QD puhelimena ei riitä minulle, koska puhelimessa pitää olla 3-taajuus toiminto, koska olen paljon ulkomailla.
ÄLKÄÄ edes ehdottako minulle originaalia Gage =)no ei liian lapselliset pelit mutta samat pelit on nähty jo kaikilla laitteilla missä lukee nintendo.nintendo olisi voinut pitää n64 ja jättää gamecuben väliin kokonaan koska ne ei juurkikaan toisistaan eroa ja nämä gameboyt mitä on tullut monia niin gbc olisi riittänyt.turhaan tullut uusia malleja kun ainoastaan ulkomuoto vähän muuttunut.nyt vielä ds jää grafiikoissa kilometrin päähän sonyn laitteesta niin ihmettelen miksi kukaan ostaisi edes ds:ssää.
ps. tuossa on hyvä puhelin http://www.makitorppa.fi/6600.asp
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360