UUdistettu toimimaton sivu

Uudistetulla sivulla ei toimi mikään: Vastauksia ei voi lukea, ei voi ilmaista mielipidettään (tykkään, en tykkää).
996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tykkäämisen poisto on yksinomaan hyvä asia. Tykkäämiset sopii pissiksille.

Mutta uudistuksen jälkeen käyttöliittymä ei mennyt parempaan suuntaan. Aiempi, jossa ketjut olivat tiiviimmin, oli parempi. Ja miksei nimimerkissä saa olla välilyöntejä?

Äänestä

Selkeähän tämä uusi sivusto on, mutta liian laajalle levitetyt osat; joutuu valtavasti rullaamaan.
Se tykkääminen ei kovin johdonmukaisesti toiminut ennenkään, koska kirjoittajat tykkäsivät itse joutavista räkytyksistään!

Äänestä

Peukkujen poistaminen on ihan myönteinen asia, niillä kuitenkin on tässä erilainen merkitys kuin Facebookissa.
Eniten keskusteluosiossa häiritsee keskelle ketjuja sijoitetut mainokset. Muuten tämä näyttää olevan aika ok.

Äänestä

Kyllä minä ainakin voin vastaukset lukea, t.s. kai täällä sentään "mikään" toimii....vai?

Äänestä
  • Kovasti tyhjää tilaa näytöllä.

    Äänestä

  • jmskdj kirjoitti:

    Kovasti tyhjää tilaa näytöllä.

    Lienee päässäsi aika rutkasti tyhjää tilaa. Aina pitää olla joka asiasta valittamassa. Joillekin mikään ei ole koskaan hyvä. Menkää korpimetsään yksin pahoittamaan mieltänne !!!

    Äänestä

  • Vittu_teidänkanssa kirjoitti:

    Lienee päässäsi aika rutkasti tyhjää tilaa. Aina pitää olla joka asiasta valittamassa. Joillekin mikään ei ole koskaan hyvä. Menkää korpimetsään yksin pahoittamaan mieltänne !!!

    Ootkos nähnyt joskus korpimetsää, juntti?
    Minä asun metsässä, että pidä sinä vaan suuta suikemmalla!
    Metsässäkään ole näin paljon tyhjää kuin täällä palstalla ja teidän pääkopassa!
    lienet vaan katsellut naapurin kiviseinää? Onko sulla ahtaanpaikan kammo?

    Äänestä

Suunnittelijoiden mielestä on varmaan hauskaa, että saa rullailla sivuja edestakaisin. Ja kun joutuu lataamaan uuden sivun vähän väliä, tulee enemmän tilaa mainoksille!!

Äänestä
  • Joo, kokonainen näytöllinen saattaa olla blancoa. Niin että luule ketjun päättyneen, mutta yllätys -ylltys, jos kelaat edelleen, siellä juttu jatkuukin.
    korjaamisen paikka.
    Kommentit saisivat olla tiheämmässä, Näkisi sivustosta kokonaiskuvan paremmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


touhuja kirjoitti:

Uudistetulla sivulla ei toimi mikään: Vastauksia ei voi lukea, ei voi ilmaista mielipidettään (tykkään, en tykkää).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu