Pilalle meni

Suomi24 palsta meni "uudistuksen" myötä entistä enemmän pilalle. Sivustolla on edelleen täysin tarpeettomia, asiattomia, joutavia ja lapsellisia viestejä (jopa kuvallisia, injektioneula).
Poliisiuutiset, tulipalot, kolarit, tappelut, raiskaukset, homostelut, herjat, haukkumiset, lässytykset, jankutukset, nalkutukset, kitinät ja korinat (mm Kittie2) eivät kuulu tälle sivustolle. Kiitos.
25108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Niin..Sinun mielestäsihän tänne kuuluu vain omat juttusi.Kuules..mitä jos laittaisit itsellesi sellaisen blogin,niin siellä voisit jutustella persooniesi kanssa, ja vaikka väitelläkiin niiden kaa,jos huvittaa. ;)

Äänestä
  • Kuten sanoin. Taas tuo kitisijä, jankuttaja ja nalkuttava "sininen" nimimerkki sivupersoonineen jatkaa sivuston häiriköintiä. En ole havainnut ainuttakaan järkevää kommenttia nimimerkin taholta. Selityksiä yms on ilmaantunut muutaman kuukauden kuluessa sentään satoja. Ja lähes sama määrä on luotsin toimesta poistettu.
    Kittie2 on jälleen pilaamassa sivuston. Huutelut Seinäjoen Törnävän "sisäpiiristä" eivät kuulu tälle sivustolle

    Äänestä

  • Eläinystävä kirjoitti:

    Kuten sanoin. Taas tuo kitisijä, jankuttaja ja nalkuttava "sininen" nimimerkki sivupersoonineen jatkaa sivuston häiriköintiä. En ole havainnut ainuttakaan järkevää kommenttia nimimerkin taholta. Selityksiä yms on ilmaantunut muutaman kuukauden kuluessa sentään satoja. Ja lähes sama määrä on luotsin toimesta poistettu.
    Kittie2 on jälleen pilaamassa sivuston. Huutelut Seinäjoen Törnävän "sisäpiiristä" eivät kuulu tälle sivustolle

    No kuules,kun minä en ole Kittie edelleenkään. Kannattaisi sinunkin olla hiljaa,sillä sun omassa nupissas heittää aika pahasti.

    Äänestä

  • Tämä on ihan pakko tähän kirjoittaa etten ymmärrä mitenkään, että miksi sinun pitää käydä niinkin mukavan ja kiltin kirjoittajan kimppuun, kuin Kittie?!?

    Äänestä

  • No ku Kittie ei ihastunu tähän 'hurmaavaan' 'mieheen'....:) Ottaa kunnian päälle ja lujasti

    Äänestä

  • Ai...Sai pakit siis. :P Pitäis nyt vaan herran niellä juttunsa ja antaa Kittien olla täällä rauhassa.

    Äänestä

  • tinttu-liina kirjoitti:

    Ai...Sai pakit siis. :P Pitäis nyt vaan herran niellä juttunsa ja antaa Kittien olla täällä rauhassa.

    Sivuston uudistus meni perrseelleen. Palataan edelliseen, joka oli selkeä ja luettava...

    Äänestä

  • TOSIrealistiKokkola kirjoitti:

    Sivuston uudistus meni perrseelleen. Palataan edelliseen, joka oli selkeä ja luettava...

    No varmaan ne vaihtaaki vanhan takas,ku sä sitä haluat...

    Äänestä

  • Siniset nimimerkit pois sivustolta ja heti. Kiitos!...

    Äänestä

  • Samaa voi sanoa sinusta, monet täällä eivät pidä sinusta!

    Äänestä

  • TOSIrealistiKokkola kirjoitti:

    Siniset nimimerkit pois sivustolta ja heti. Kiitos!...

    Sinäkö siitä muka päätät? On se kauheaa,kun viedään sinulta palstatilaa..

    Äänestä

  • Tr:ä ei tajua olevansa riesa, hän kun on aina muka täydellinen.. Not!!

    Äänestä

  • UPDATE_10976372 kirjoitti:

    Tr:ä ei tajua olevansa riesa, hän kun on aina muka täydellinen.. Not!!

    Mitä enempi sitä kyrsii,niin sitä enempi kirjoitellaan. ;)

    Äänestä

  • Voitpi olla oikeassa, ainahan ne sen jutut on silkkaa valitusta, eli sillä on katkera elämä.. :)

    Äänestä

Udistamalla palstaa ei voi uudistaa palstan käyttäjä.
Voi oispa selainen laite joilla vois muutaman palstan käyttäjän tukkia sinne mistä on tullutkin.

Äänestä
  • Palauttakaa sivusto entiselleen, kiitos.

    Äänestä

  • TOSIrealistiKokkola kirjoitti:

    Palauttakaa sivusto entiselleen, kiitos.

    Ei ainakaan niitä sun idioottijuttuja saa palauttaa;-)

    Äänestä

  • Eikä kirjoitti:

    Ei ainakaan niitä sun idioottijuttuja saa palauttaa;-)

    Odotin että kaikki "tonttutoljanterin, kittikattien, tinttuliinojen" yms hölmöt kirjoitelmat olisivat poistuneet sivuston uusimisen myötä. Mutta ei. Jäljelle ovat jääneet kaikki passkat ja typerimmät, lapsellisimmat ja turhimmat kitisijöitten (kittie2 esim) juttelut, hah hah haa

    Äänestä

  • Olet kyllä säälittävä tapaus. Kissojen tappo aikuisella miehellä kerskailun aihe. Yäk!

    Äänestä

  • Tr:ältä tulee samaa tekstiä koko ajan, uhoamista, valitusta ja valehtelua. Taitaa vanhan ukon elämä olla katkeraa..?

    Äänestä

  • UPDATE_11032415 kirjoitti:

    Olet kyllä säälittävä tapaus. Kissojen tappo aikuisella miehellä kerskailun aihe. Yäk!

    Kaikki irtokollit tapetaan...

    Äänestä

Miksen saisi olla palstalla?? Mitä sinulla on minua vastaan?

Äänestä

dsvsdssdg

Äänestä

jätetttä

Äänestä

No Vieläkö on vellit passkassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eläinystävä kirjoitti:

Suomi24 palsta meni "uudistuksen" myötä entistä enemmän pilalle. Sivustolla on edelleen täysin tarpeettomia, asiattomia, joutavia ja lapsellisia viestejä (jopa kuvallisia, injektioneula).
Poliisiuutiset, tulipalot, kolarit, tappelut, raiskaukset, homostelut, herjat, haukkumiset, lässytykset, jankutukset, nalkutukset, kitinät ja korinat (mm Kittie2) eivät kuulu tälle sivustolle. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu