miehellä vieraita naisia

olen enne unien näkijä nyt olen aika maassa kun näen jatkuvasti unia miehestäni joka on unessa toisen naisen kanssa olemme olleet vasta lyhyen aikaa yhdessä ja ei pitäisi olla toisia naisia mutta nyt kyllä alan jo epäileen jotain toivottovasti joku osaisi auttaa minua.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voihan uni vain olla kuvastus sun omista peloista.

Äänestä

Sanoisin, että kuten hoo yllä kertoo, on ajatus miehesi syrjähypyistä mielessäsi öisin. Tästä syystä näet pelkosi käyvän toteen.

Freud kertoi aikoinaan unen ilmaisevan toivetta. Tässä unessa toivetta jouduttaisiin hakemaan monen mutkan kautta. Jopa Freud joutui ensimmäisen maailman sodan veteraaneja hoitaessaan huomioimaan, etteivät heidän toistuvat painajaisensa voi ilmaista mitään toivetta.

Unet voivat siis ilmaista myös pelkoja ilman mitään salattua, torjuttua taikka peiteltyä sisältöä. Tosin niihin voi sisältyä montakin samanaikaista eri ajatusta, jotka ilmenevät sekoittuneina paikkoina ja henkilöinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruube kirjoitti:

olen enne unien näkijä nyt olen aika maassa kun näen jatkuvasti unia miehestäni joka on unessa toisen naisen kanssa olemme olleet vasta lyhyen aikaa yhdessä ja ei pitäisi olla toisia naisia mutta nyt kyllä alan jo epäileen jotain toivottovasti joku osaisi auttaa minua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu