Kuinka teillä on toimineet nämä 2013 ja uudemmat Ford Kugat?
KUGA... mitä vikaa?
20
951
Vastaukset
- kugaajaakuga
Nyt 24000 ja vebasto sai kerran tukittua itsensä niin täyteen koodia että piti käyttää töpselissä.
Muuten webasto on toiminut paremmin kuin edellisessä kugassa eikä näytä enää tyhjentävän akkua ja auto lähtee jopa käyntiin kovallakin pakkasella,
Muuten ei vielä mitään. Kulutus tosin on ainakin vielä kovempaa kuin edellisessä.- nipponkippon
Sulla on ilmeisesti dieseli, ja siinä Eberi, ei Webasto? Fordin myyjä kertoi että tehdas-Eberit laitetaan SUOMESSA!
Mitenkäs tuo kulutus, paljonko menee ja millaisessa ajossa? - kugaajaakuga
Kesäkulutus oli 7,2 ja nyt talvella kun lisälämmitin käy kaksi kertaa päivässä ja työmatkaa 60 km mutkin, on kulutus pakkasesta riippuen 8,2-9 litraa. Noin puoli litraa enemmän kuin edellisessä. Uudessa eberi? on päällä oikeastaan koko ajan talvikelillä, ei sammu kuin tosi pitkällä matkalla. Tehoa vain säädetään. Kumma ajatus tuokin, miksei sammu heti kun lämpö on normaalissa?
- kuggaa
Dieseliä? Aika paljon eikö olekin?
Eberin päälläolon voi valita. Oliko se auxiliary heater vai mikä, pitää laittaa off-asentoon. Park heateria voi silti käyttää.
- nipponkippon
Pystyykös tuohon laitaan puhelinohjauksen?
- kilauta_kaverille
Pystyy ja se on hyvä!
- kuuga
2013 52tkm on menty ilman vikoja. Webaston takia on myös viimetalvena käyty huollossa, mutta oli ilmainen.
- bäksiPOKS
Ei mitään...pitääkö autoissa aina olla vikaa?? Niihin ei Fordikuski ole tottuneet!!
Ai juu, kato katos...
http://m.taloussanomat.fi/?page=showSingleNews&newsID=20151349
Kuinkas ny Toyolla noin on käyny?? Monikohan on taas kuollu.. - nipponkippon
Entisenä Ford-kuskina totuin jatkuviin vikoihin. Siitä on jo yli 10 vuotta aikaa, mutta hieman edelleen epäillyttää ko firman laatupolitiikka.
Muutetaan kysymystä hieman. Onko 2015 mallinen 150 hv diesel todellisuudessa n 20 % taloudellisempi kuin sen edeltäjä 140 hv? - hondraa
Kuga vai CRV?
Taitaa olla Kuga ainakin halvempi samoilla varusteilla. - omith
ooteltu pian 3 kk. hiukkassuodatinta alkuperäistä ei vaan näy että silleen
- CRVVVVVV
Susi jo syntyessään.
Laita Honda,toimii,poista hiukkssuodatin>ohita se.Muuta vikaa autossa ei ole..... siis Honda CRV. - Korianteeri
Minne se Honda pitää laittaa?
- Fordibusines
Noi jenkkiuutiset toyotasta on kyllä korniuden huippu. Ei niillä.muuta konstia ole kampittaa laatu autoja kuin keksimällä tuon tyylin uutisia.
Fordin omistajat ovat jenkkirahastoyhtiöitä jotka kokoavat autonsa turkissa ja intiassa ,kiinalaisista osista.
Ja laatua pukkaa.. vai mitä ford kuskit? - F35
Niinpä,ne miljoonat toylelut jotka ovat pärnäsen pajan käsittelyssä olleet vuosien saatossa eivät voi pitää omistajia tyytyväisinä ,vai onko nippon tauti iskeny.
- Moottoriosiako
Voitko avata mitä tarkoitat sanoilla
"tylelu"
"pärnäsen paja"
"nippon tauti"
Yms.
miten sanat liittyvät ford kuga .. mitä vikaa? Keskusteluun.
Olen ajanut Fordilla vasta muutamia vuosia eikä ainakaan tuon nimisiä osia autooni ole vielä tarvinnut vaihtaa..ihme kyllä. - F35
Ei ne sanat ,toylelu,pärnäsen paja,nippon tauti liitykkään foordiin vaan japanilaisiin autoihin varsinkin tojotiin joita kutsuttiin miljoonia korjauksiin maailmalaajuisesti erinäisien vikojen suhteen ja kiihkomieliset japsiautojen omistajat yrittivät puolustella monin selityksin.
- Näinonnääs
Siinäpä se ero onkin että japseja ohjaa tunnolluisuus, jenkkejä busines. Takuukorjaukset no busines. Siksi jenkit ei niitä tee vaan kaikki jää kuluttajan vastuulle..hyödyntävät harskisti sitä ettei ryhmäkannetta pystytä.autoasioissa euroopassa tekemään.
- KugaKulkee
"Takuukorjaukset no busines" ???
Kyllä Fordi takuukorjailee, mulla on 2015 Kugaan tullut 2kpl takuukorjauksia vuoden aikana! Sujuivat näppärästi huollon yhteydessä. Muuten ei ole korjaamolle ollutkaan asiaa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472589
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541659Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1331633Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1491358- 661338
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut131180Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2821165- 156976
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek22924Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58889