Sofia teki sen!

Sofia siis puhui totta hän esiintyi tuossa musiikkivideolla oliko tämä, se läpimurto nyt? Hän on antanut myös mielenkiintoisen haastattelun iltasanomille miten hän ei voi ymmärtää ihmisten kateutta.

http://www.seiska.fi/Niko-and-amp-Sofia/Poison-video/1065034

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1422442244058.html
17342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Musiikkivideo oli halvasti tehty ja mauton. Shittiä kokonisuudessaan.

Äänestä

Olipas harvinaisen huono musavideo! Sovinistista shittiä.

Äänestä

Sofia teki sen. Lunttabnat hiljaa, Sofian pitäisi päästä tuosta pälvistä eroon, jos meinaa jenkeissä menestyä

Äänestä

Tosi karsee ja pienellä rahalla tehty mamboutzambou. Jäbällä kauhtunut froteinen kylpytakki ja se päällä lampsii pitkin asuntoo joku rihkama kaulassaan. Sit joku mauton ämmä pyllistelee bilispöydällä, että kakan polttama peräsin vilahtaa. Toinen mauton paistelee sit kananmunia keittiössä. Jos glamouria etsitään tästä tuotoksesta, niin ehkä se on se Sofian istuminen siinä soffalla. Olis vaan ollut muljauttelematta niitä silmiään siin yhdes kohti. Rintavako toimi.

Äänestä
  • Kiinnitin kanssa huomiota, että Sofia ei malttanut olla vilkaisematta kameraan. :)

    Äänestä

French Montanan - Poison video on haukuttu lyttyyn youtubessa... ja syystä!
Ihan paska ja mitäänsanomaton egobuustaus. Paremman videon olisi voinut toteuttaa ammattitaitoisemin ja mielenkiintoisemmalla, biisiin sopivammalla juonella.

https://www.youtube.com/watch?v=LzWmhO4zw7M

Äänestä

Heikkolaatuinen video!

Äänestä

Ahaa sanomien idioottisiipi aktivoituu taas kun on viikonloppu ja tammikuun järki jäässä

"Aina sosiaalisen median kautta saatu huomio ei suinkaan ole positiivista, vaan myös ilkeitä puheita liikkuu. Etenkin Sofian ja hänen miehensä Niko Nousiaisen taannoinen työnhakumatka Yhdysvaltoihin sai keskustelupalstat käymään kuumina."

Sofian väitettiin tekevän töitä ilman työlupaa. Aktiivisimmat ilmoittivat jopa soittaneensa Yhdysvaltojen maahanmuuttoviranomaisille laittomasti töitä tekevästä turistista. Netissä kiersi myös blogiteksti, jossa kirjoittaja masinoi ihmisiä tekemään Sofiasta ilmoituksen maahanmuuttovirastoon
Ilta-Sanomien Sanna Ala-Seppälä alitti nyt riman tuollahan tuli sitten tunnustus:"

ja sitten tunnustus heti sivun alareunassa

Minulla ei ollut Yhdysvalloissa työlupaa, joten tein musiikkivideon ja muita pieniä töitä ilman palkkiota. Vuokran ja muut kulut maksoimme säästöillämme. Reissua varten olimme tehneet Nikon kanssa täysillä koko vuoden töitä ilman lomia. Olemme hyviä säästämään"

Eli tuossahan hän itse selvästi toteaa että on tehnyt töitä "pieniä töitä ilman palkkiota" yhdysvaltain maaperällä, maahanmuuttoviranomaiset ovat kriittisiä onko kyse sitten palkkiottomista "pienistä töistä"
tai vaikka suuremmista rahanpesuista" työ mikä työ

Kiitos ilta-sanomien idiooteille otin kuvakaappauksen tuosta tunnustuksesta ja nyt viimeistään lähti asia eteenpäin

Äänestä
  • Akalla ei enää mitään asiaa yhdysvaltoihin kun dokumentti ja tunnustus läjähtää maahanmuuttoviranomaisille karenssi tuollaisissa on piiiiiiiiiitkä erityisesti kun ja jos
    on valehdellut maahantulotarkastuksessa

    Äänestä

Onkohan Sofia Ruusialla riittävästi kuvia muistoina maasta mihin ei enää palaa

Äänestä

Keskustelu täytyisi olla "Ilta-sanomat teki sen" eli poltti Sofia Ruusilan laittomasta työnteosta USA:ssa

Äänestä

ANTANUT MITÄ JA KENELLE.LIPPURAHAT ANSAINNU VARMAAN MOLEMMILLE KOTIIN

Äänestä
  • Usa on pilkuntarkka kaikenlaisen feelungin suhteen kun siellä on ennestäänkin riittävästi ongelmia laittomasti maassa työskentelevien kanssa tuosta tärähti neiti Ruusilalle varmat porttarit maahan

    Äänestä

  • Myös ilmaistyö luokitellaan jenkeissä työskentelyksi niinkuin kaikenlainen hyväntekeväisyystyö

    sellaisiiin tarvitaan viranomaisten lupa lupa

    opiskeluun tarvitaan myös lupa

    Äänestä

  • Mitäs jos Sofia on maksanut päästäkseen videoon? Eihän sekään tyrkylle mahdotonta olisi. Joten ei olisi tehnyt työtä Jenkkilässä vaan ostanut palvelun. Jossa saa leikkiä kaunista ja katsoa kameraan.

    Äänestä

Hymyn sivuilla juttua. Tuleekohan Soffille sanktiota?

Äänestä
  • Yhyy, jäden myynti jatkuu. Ei tullu Sofiasta ameriikan julkkista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nykyihanteet kirjoitti:

Sofia siis puhui totta hän esiintyi tuossa musiikkivideolla oliko tämä, se läpimurto nyt? Hän on antanut myös mielenkiintoisen haastattelun iltasanomille miten hän ei voi ymmärtää ihmisten kateutta.

http://www.seiska.fi/Niko-and-amp-Sofia/Poison-video/1065034

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1422442244058.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu