Lauralle kysymys (9535540)

peJh9lA2jDKJ5

Laura Alenius: Kommentoit S24 sivuston ongelmia medialle näin: "Meille on hyvin tyypillistä, että meillä on sellaisia "negatiivisesti fanaattisia" käyttäjiä, jotka aina lanseerausten yhteydessä seuraavat erityisen tarkasti mahdollisia virheitä."

Kuinka paljon kaltaisiani täällä on? Enemmän kuin luulet, tai uskotkaan ja meitä on täällä useampikin jonka mieli tikittää niin samalla tavoin kuin minunkin.

Se mikä erottaa meidät muista, on meidän poikkeuksellinen rohkeus vaatia selityksiä ja tapa kyseenalaistaa tiettyjä rutiineja. Laura, olen täysin hämmentynyt medialle antamastasi kommentistasi, jossa aliarvioit ja halveksit meitä "fanaattisia" käyttäjiä. Selvästi koet jokaisen erimielisyyden, valituksen, puhumattakaan kritiikistä, valtavana uhkana joka on torjuttava syyllistämällä käyttäjiä. En minä tai kukaan toinenkaan ole tehnyt mitään väärää, olemme vain puuttuneet epäkohtiin.

Suomi24n suurin ongelma on ylimielinen suhtautuminen asiakaspalveluun ja ammattitaidottomuus palvelun ylläpitämisessä. Yhtäällä puhutaan kauniita sanoja ja lupauksia, mutta tässä on kammottava ristiriita sanojen ja tekojen välillä. Pullossakin on kaula yläpäässä.

Laura, mietitkö yhtään lausuttuasi "Negatiivisesti fanaattiset" omista asiakkaista puhuessasi? Selvästi tämä on ehdolla vuoden viestintämokaksi.


9535540

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävä sinua

        Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
        Ikävä
        37
        5116
      2. Oletko sä oikeesti varattu?

        Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
        Ikävä
        82
        3636
      3. Horoskooppikysely

        Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
        Ikävä
        37
        3050
      4. Rakas, kerro mulle

        Miltä se tuntuu?
        Ikävä
        61
        3005
      5. Suuri tulipalo

        Missä mikä palaa?
        Kiuruvesi
        10
        2936
      6. Kesäseuraa

        Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
        Ikävä
        56
        2363
      7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

        Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
        Ikävä
        41
        1848
      8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

        Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
        Kotimaiset julkkisjuorut
        9
        1790
      9. Mies! Lupaatko

        enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
        Ikävä
        18
        1731
      10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

        Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
        Sinkut
        139
        1718
      Aihe