Mitä tehdä kun mies

tahtoo jatkuvasti seksiä ja minun tee mieli yhtään?? luonteeltani ja haluiltani en oo mikää pornolortto vaa kunnon nainen jonka jokainen järkevä mies haluaa aivan varmasti mutta seksistä en perusta !
19203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ymmärrän hyvin sinua, ei kaikkien tarvitse välittää sellaisista ja samoista asioista!

Äänestä

Kauheaa. Kumpikaan teistä ei siis ole tyytyväinen?

Äänestä

Parinvaihtoa? On pareja, joilla on vastakkainen ongelma. Löytyisikö ratkaisu?

Äänestä
  • Parinvaihtoa!?!?!minä oon uskollinen miehelle ja mies ei saa kattoo muihin naisiin jos mun kanssa on eikä mies halua muita kuin mua sillä olen hänen. ja paras onki niin ettei koske muihin

    Äänestä

  • Voi tyttö pieni, ei tule toimimaan mikään suhde noin. Sä et onneksi pysty hänen ajatuksiaan säätelemään etkä myöskään sitä, mitä hän näkee omilla silmillään. Parisuhde ei ole vankila mutta näyttää siltä, että sä luulet olevasi vanginvartija. Hellitähän vähän. Muutoin käy niin, että mies käy vieraissa jatkuvasti. Ja luuletkos että siitä sulle kertoo? Ei todellakaan.

    Äänestä

Voi nunnaluostarit sentään! Säkö todella kuvittelet nupissasi, että miehet huolivat naisen, joka ei perusta seksistä?! Jos sut joku huolii, niin saat olla varma että miehesi käy nautiskelemassa seksin iloista vieraissa tämän tästä, Jos oma siippa ei nauti seksuaalisuudestaan, ja ole siinä vapautunut, se saa miehen ahdistuneeksi.

Mies kaipaa villiä, estotonta, ja välitöntä rakastelua naisensa kanssa. Sä olet ihan toisenlainen, pihtari, pääsärkyinen, ahdasmieli. Sunkaltainen tulee ansaitusti petetyksi.

Äänestä

Toi on aikas vaikee juttu... Kurjaa molemmille. Ikävää, kun jotku miehet elävät turhan paljon kalulleen. Sinunkin pitäisi löytää mies, jolle riittäisi vähän harvemmin rakastelu. Sillä, ei se määrä, vaan laatu! Kun kaikki tarjonta ja kysyntä kohtaa, se on kertakaikkisen ihanaa! Ja näin voi olla, ainakin meillä ko. asiat kohtaa.

Äänestä

Oonko mä sitten pornolortto kun tykkään rakastelustsa. Haluan ja himoan yhtä vaan. Ei mene päivääkään etten haluaisi rakastella hänen kanssa.

Äänestä
  • En ole asiantuntija, mutta sivusta seuraanneena en voi vastata kysymykseesi kuin myöntävästi. Koska haluat niin miksi et mene miehesi luokse ja nauti hänestä. Jos haluat ajatuksissasi niin kyllähän sinun täytyy haluata muutenkin. ? vai esitätkö jotain tekopyhää. Älä viitsi. Minä en katsoisi tuota kauaa. Enintään vuoden.

    Äänestä

  • Niinpä?! Nainen, jolle seksi maistuu, on siis pornolortto? Nooh, eipä tuo nimi naista pahenna =D Mut ap:lle; opeta miehesi rakastelemaan sua, niin löytyy ne sunkin lortto-halut. Turha ja tunteeton, tai huono seksi, onkin yliarvostettua, mutta oikean hmisen kanssa tajuaa, kuinka taivaallista se on..

    Äänestä

  • LoRttohanMä kirjoitti:

    Niinpä?! Nainen, jolle seksi maistuu, on siis pornolortto? Nooh, eipä tuo nimi naista pahenna =D Mut ap:lle; opeta miehesi rakastelemaan sua, niin löytyy ne sunkin lortto-halut. Turha ja tunteeton, tai huono seksi, onkin yliarvostettua, mutta oikean hmisen kanssa tajuaa, kuinka taivaallista se on..

    Allekirjan mainitsemasi asin. Suorastaan taivaallista. Itse asiassa, koska olet kokenut tuon asian, jota moni ei ole kokenut niin kerroppa, oletko huomannut rakastellessasi että kehosi häviää, mutta liike jää ja se tapahtuu itsestään eli olette yhtä hengessä. Tiedän, että moni ei ole sitä kokenut ja mietin vaan, että oletko......

    Äänestä

!!! Jos sinä olet tyytyväinen, niin miehesi ei saa seksiä.
Jos miehesi on tyytyväinen, niin sinä JOUDUT antamaan seksiä, mitä et halua tehdä!

Jos teillä on ihan vastakkaiset tarpeet, niin millä ihmeen edellytyksillä kuvittelet teidän pystyvän ylläpitämään suhdettanne???

Jos jää odottamaan ... tai vaatimaan ... toisen muuttumista sen sijaan että ottaisi itseään niskasta kiinni lähteäkseen etsimään itselleen sopivampaa kumppania, ei ansaitse yhtään mitään.

Äänestä

Hommaat miehellesi kunnon kakkosen joka haluaa ja osaa tyydyttää miehesi tarpeet. Muuten tulee ero.

Äänestä

Tai sit ostat sille flesun...eihän aina tarvi panna mutta MIES on aina MIES...Ystäväni kertonut samaisesta ongemasta ja ainut syy, miksei petä on se että heillä on pieniä lapsia...Mutta todennut että heti kun,lapset siinä iässä,että ymmärtävät niin ero anomus laitetaan sisään,,SEKSI on kumminkin se homma jos se ei toimi niin harvoin toimii mikään muukaan...Ellei sitten puhtaasti mieti sitä ystävyytenä.

Äänestä

Jos haluat pitää miehen. hyvin pian se löytää uuden

Äänestä

Kukaan mies ei halua naista, joka ei välitä seksistä. Ellei hän ole aseksuaali tai muutoin kyvytön. Se kuuluu luonnollisena osana parisuhteeseen ja jos siinä ei halut kohtaa, on parempi lähteä eri teille. Mies kärsii kun ei saa sulta ja sä kärsit kun mies vonkaa. Kunnon miehen mitta ei todellakaan ole se, minkä verran seksiä haluaa. Haluton mies olisi ainakin omalla kohdallani täysi mahdottomuus, koska minusta seksi on ihanaa.

Sä taidat vielä olla aika nuori etkä ehkä vielä löytänyt omaa seksualisuuttasi. Parisuhteen seksi ei mun mielestä saa aina mennä haluttoman ehdoilla. Se on väärin toista kohtaan. Jotenka päästä mies menemään. Tai sitten annat hänelle luvan hakea seksinsä muualta.

Äänestä

No, miksi sinä sen miehen oikein hommasit. Miehet haluaa seksiä, niin se vain on. Sinkkuna olisi pitänyt pysyä...

Äänestä

Jutelkaa asiasta. Voisitko jotenkin saada halujasi kasvamaan? Oletko aiemmin halunnut miestäsi eli onko tilanne jostain syystä muuttunut ajan myötä? Minä itse rakastan seksiä rakkaani kanssa ja haluan sitä jatkuvasti. Myös se, että hän haluaa minua tuntuu hyvältä. Olen otettu siitä, että mies tahtoo minua ja todellakin haluan myös häntä. Enkä kieltäydy seksistä koskaan hänen kanssaan, koska se on niin nautinnollista. En silti koe olevani "pornolortto".

Äänestä

nuolase miehes persemehua, siitä tykkää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnkoenääToivoasuhteessa kirjoitti:

tahtoo jatkuvasti seksiä ja minun tee mieli yhtään?? luonteeltani ja haluiltani en oo mikää pornolortto vaa kunnon nainen jonka jokainen järkevä mies haluaa aivan varmasti mutta seksistä en perusta !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu